Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat Cieszyński wśród laureatów plebiscytu EURO-POWIAT

Powiat Cieszyński znalazł się wśród laureatów prestiżowego plebiscytu EURO-POWIAT spełniając wymagania najlepszych Powiatów Unii Europejskiej.

Gala wręczenia certyfikatów i statuetek EURO-POWIAT odbyła się w sali koncertowej Radia Katowice pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki, Wojewody Śląskiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Kapituła Plebiscytu, w której znaleźli się starostowie powiatów województwa śląskiego oraz eksperci z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, oceniała sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych oraz rozwój powiatów w ostatnich latach.

Nagrody przyznawano w kategoriach: Euro-Firma, Euro-Gmina, Euro-Miasto i Euro-Powiat. Powiat Cieszyński otrzymał tytuł EURO-POWIAT. Certyfikat ten upoważnia do używania znaku i nazwy EURO-POWIAT na tablicach informacyjnych, materiałach promocyjno-reklamowych oraz pieczęciach urzędowych.  Kapituła przyznając ten tytuł stwierdziła, że Powiat Cieszyński zasługuje na wyróżnienie, jakim jest wpisanie samorządu do certyfikowanych Powiatów uznawanych za najlepsze w Unii Europejskiej. Jest to także wynik dobrej współpracy z samorządami gminnymi i jako Powiat przygraniczny możemy się też pochwalić skutecznością w pozyskiwaniu środków transgranicznych - podkreśla Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch, który podczas gali odebrał Certyfikat od przedstawicieli Fundacji Gospodarczej EURO-PARTNER.

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: