Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powiat cieszyński na 6. miejscu ogólnopolskiego rankingu

Od 1999 roku w Polsce obowiązuje tzw. Nowy podział administracyjny, na mocy którego wyszczególniono województwa, powiaty i gminy. W tym samym roku zawiązano Związek Powiatów Polskich, których aktualnie istnieje 380 (314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu). W związku z działalnością ZPP powiat Cieszyński został wyróżniony za działalność w 2018 roku.

Konkurs, w którym wskazano Liderów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów, dzieli powiaty na cztery kategorie: powiaty do 60 tysięcy mieszkańców, do 120 tysięcy mieszkańców, powiaty z większą niż 120 tysięcy liczbą mieszkańców i miasta na prawach powiatu. Powiat cieszyński zalicza się do trzeciej kategorii. Poniżej prezentujemy wyniki:


Powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców:


1. Powiat Kartuski – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2018
2. Powiat Poznański
3. Powiat Kielecki
4. Powiat Bielski (woj. śląskie)
5. Powiat Wodzisławski
6. Powiat Cieszyński
7. Powiat Żywiecki
8. Powiat Myślenicki
9. Powiat Wejherowski
10. Powiat Chrzanowski


W trakcie wyłaniania laureatów konkursu, jury bierze pod uwagę wiele aspektów. Należą do nich: działania proinwestycyjne, działania prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwiązania usprawniające funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Zwycięzcy są wyłaniani na podstawie wyników, jakie zostały w danym roku kalendarzowym wypracowane przez samorząd oraz od działań, jakie zostały zrealizowane. Ranking jest prowadzony przez cały rok i praktycznie przez cały czas aktualizowany. W związku z działaniami powiatu cieszyńskiego w 2018 roku finalnie uplasował się on na 6 miejscu w swojej kategorii.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-30 15:47:21
bronek91: Samorząd w znaczeniu rzeczywistym (mieszkańcy danego terenu), czy instytucjonalnym (włodarze, organy i starostwo)? Niestety nawet spora część lokalnych polityków postrzega powiat w tym drugim znaczeniu. Jakie należy mieć zdanie na temat włodarzy starostwa (!), którzy OLEWAJĄ OBCHODY ZBRODNI W STONAWIE? Jakie wystawiają świadectwo na temat swojej linii poglądowej? Czy Polacy jako ofiary są jakąś inną nacją niż pozostałe? Mieszkańcy z uzasadnieniem mogą odczuwać poczucie wstydu, za zachowanie włodarzy starostwa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: