Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Horngacher zaskoczył z powołaniami!

W najbliższy weekend rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Oberstdorfu, gdzie obędą się, pierwsze w tym sezonie, konkursy na mamucim obiekcie. Do Niemiec nie uda się Maciej Kot, a jego miejsce zastąpi Paweł Wąsek!

Już od kilku dni pojawiały się nieoficjalne wiadomości, iż 19-letni ustronianin zadebiutuje w lotach narciarskich. Jednak niewiadomą pozostawało, z kogo zrezygnuje Stefan Horngacher, gdyż Polakom nie zwiększył się limit startowy. Austriak postanowił, iż to Maciej Kot będzie trenował w Zakopanem, który ma być dla niego jednym z ostatnich etapów przygotowań do Mistrzostw Świata w Seefeld.

Wąsek, w tym sezonie, występuje w Pucharze Kontynentalnym, gdzie jest, po Aleksandrze Zniszczole, drugim najlepszym biało-czerwonym. W dodatku, ustronianin wystąpił podczas PŚ w Zakopanem, gdzie wywalczył pierwsze punkty. Udanie zaprezentował się także na MŚJ, na których zajął szóste miejsce, choć należy dodać, że oczekiwania były nieco większe.

- W tym tygodniu pierwotnie miałem w planach zgrupowanie w Wiśle z pozostałymi członkami kadry, ale otrzymałem telefon od trenera Macieja Maciusiaka. Poinformował mnie, że prawdopodobnie nastąpi zmiana planów, bo pojawiła się opcja, bym pojechał do Oberstdorfu. Nie przyszło mi do głowy, że otrzymam okazję, by udać się na loty – przyznał ustronianin w rozmowie dla portalu skijumping.pl. 19-latek dodał także, iż chciałby przekroczyć granicę 200 metrów.

Oprócz wyżej wspomnianego Wąska, do Oberstdorfu udadzą się pozostali skoczkowie kadry A: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Stefan Hula. Na Heini-Klopfer-Skiflugschanze zaplanowano aż trzy konkursy, a pierwszy z nich odbędzie się już w piątek.

Program PŚ w Oberstdorfie:

Piątek, 01.02.2019

14:45 - kwalifikacje

16:00 - konkurs

Sobota, 02.02.2019

14:45 - kwalifikacje

16:00 - konkurs

Niedziela, 03.02.2019

14:30 - kwalifikacje

16:00 - konkurs

Trasmisje z zawodów w TVP 1 oraz Eurosporcie

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: