Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci pomagają pieszym

Dzisiaj (30.01.2019) cieszyńscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Pieszy". Podczas akcji policjanci działają na różne sposoby - będą to spotkania w szkołach oraz w terenie.

Policjanci z Cieszyna realizują dziś ogólnopolskie działania skierowane na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. - Są to działania wielokierunkowe, związane przede wszystkim z edukacją, a nie represjami. To edukacja dzieci w szkołach na terenie naszego powiatu, która nieprzerwanie jest realizowana przez cały rok. To spotkania z seniorami, pieszymi na drodze, podczas których policjanci głównie edukują, napominają – podkreśla asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Dzisiaj, w związku z ogólnopolskimi działaniami akcji „Pieszy”, mundurowi zwrócą szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, czyli te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.  - Celem strategicznym niniejszych działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia asp. Pawlik.

To nie jedyna akcja prowadzona przez cieszyńskich policjantów, którzy prowadzą też swoje działania, takie jak „Bezpieczne skrzyżowanie”, „Bezpieczne dojście do szkoły” czy inne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: