Powiat bez Granic
28.05.2007 0:00
Reprezentacja Gminy Brenna została zwycięzcą siódmej edycji imprezy sportowo-rekreacyjnej "Powiat bez granic", która odbyła się w sobotę, 26 maja w Puńcowie.
W ośmiu konkurencjach młodzi sportowcy znad Brennicy uzbierali 77 punktów. Było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone bowiem przedstawiciele Brennej aż sześciokrotnie stawali na podium, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Cieszyna - 72 pkt, a na trzeciej zespół gospodarzy, czyli Gminy Goleszów - 69 pkt.
Poza konkurencją odbyło się kilka imprez dla przedstawicieli samorządów.
W konkurencji strzelania łuków triumfował Mirosław Wardas z Chybia, który wyprzedził Leszka Szlauera z Goleszowa, oraz Starostę Powiatu Cieszyńskiego Mirosława Kożdonia.
Porażkę w łucznictwie, starostwa powetował sobie w konkurencji niespodziance, która polegała na wbijaniu gwoździ... trzonkiem siekierki. Na drugiej pozycji w tych widowiskowych zmaganiach uplasował się wójt Goleszowa Zbigniew Wacławik, a na trzeciej radny powiatowy Stanisław Kubicius.
Na zakończenie rozegrano turniej mini piłki nożnej samorządowców. W finale ekipa Dębowca po zaciętym spotkaniu pokonała Hażlach 3:2, natomiast w pojedynku o trzecie miejsce Wisła ograła Istebną, również 3:2.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że dawno na zielonej murawie (i poza nią) nie było tak fantastycznej atmosfery. Gra z uśmiechem na twarzy, wesołe przycinki na temat własnych umiejętności to było w sobotę zjawisko powszechne. Prym tu wiedli zawodnicy i kibice Goleszowa oraz piłkarze ze Strumienia, którzy w nagrodę za szeroko rozumiany ‘radosny futbol’ zostali przez organizatorów uhonorowani efektownym walkowerem w pojedynku ze Skoczowem.
Wyniki:
Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
Grupa ‘A’
Chybie - Hażlach - 3:0
Hażlach - Cieszyn - 3:2
Chybie - Cieszyn - 3:2
Tabela grupy ‘A’
Grupa ‘B’
Goleszów - Wisła - 4:0
Strumień - Goleszów - 4:2
Strumień - Wisła - 3:0
Tabela grupy ‘B’
Grupa ‘C’
Brenna - Skoczów - 4:1
Brenna - Ustroń - 5:1
Skoczów - Ustroń - 6:1
Tabela grupy ‘C’
Grupa ‘D’
Zebrzydowice - Dębowiec - 5:0
Istebna - Dębowiec - 2:2
Istebna - Zebrzydowice - 8:0
Tabela grupy ‘D’
mecze o miejsca 9-12
Cieszyn - Wisła - 3:1
Dębowiec - Ustroń - 3:3 (karne 2:1)
mecze o miejsca 5-8
Hażlach - Goleszów - 3:3 (karne 3:1)
Skoczów - Zebrzydowice - 5:3
mecze o miejsca 1-4 (Półfinały)
Chybie - Strumień - 2:2 (karne 4:3)
Brenna - Istebna - 2:0
mecz o 11 miejsce
Ustroń - Wisła - 1:0
mecz o 9 miejsce
Cieszyn - Dębowiec - 5:1
mecz o 7 miejsce
Goleszów - Zebrzydowice - 4:3
mecz o 5 miejsce
Hażlach - Skoczów - 3:0
mecz o 3 miejsce
Strumień - Istebna - 1:0
mecz o 1 miejsce
Chybie - Brenna - 2:1
Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych
Wyniki:
Grupa ‘A’
Brenna - Skoczów - 4:0
Skoczów - Zebrzydowice - 3:1
Brenna - Zebrzdyowice - 9:1
Tabela grupy ‘A’
Grupa ‘B’
Cieszyn - Dębowiec - 8:2
Istebna - Cieszyn - 6:4
Istebna - Dębowiec - 3:1
Tabela grupy ‘B’
Grupa ‘C’
Ustroń - Strumień - 5:1
Hażlach - Strumień - 2:2
Ustroń - Hażlach - 7:2
Tabela grupy ‘C’
Grupa ‘D’
Goleszów - Wisła - 10:0
Chybie - Wisła - 4:0
Goleszów - Chybie - 5:1
Tabela grupy ‘D’
mecze o miejsca 9-12
Dębowiec - Zebrzydowice - 3:2
Hażlach - Wisła - 5:0
mecze o miejsca 5-8
Cieszyn - Skoczów - 2:2 (karne 2:1)
Strumień - Chybie - 3:0
mecze o miejsca 1-4 (Półfinały)
Brenna - Istebna - 5:3
Goleszów - Ustroń - 2:1
mecz o 11 miejsce
Wisła - Zebrzydowice - 2:1
mecz o 9 miejsce
Dębowiec - Hażlach - 2:2 (karne 6:5)
mecz o 7 miejsce
Skoczów - Chybie - 3:0
mecz o 5 miejsce
Strumień - Cieszyn - 2:0
mecz o 3 miejsce
Istebna - Ustroń - 3:2
mecz o 1 miejsce
Brenna - Goleszów - 3:1
Turniej Siatkówki Plażowej (szkoły ponadgimnazjalne)
I etap
Brenna - Dębowiec - 1:0 (walkower)
Skoczów - Ustroń - 1:0 (walkower)
Hażlach - Goleszów - 1:0
Cieszyn - Strumień - 1:0
Zebrzydowice - Chybie - 1:0
Istebna - los wolny
II etap (o miejsca 1-6)
Brenna - Istebna - 1:0
Skoczów - Zebrzydowice - 1:0
Cieszyn - Hażlach - 1:0
III etap (o miejsca 7-9)
Strumień - Chybie - 1:0 (15:14)
Goleszów - Chybie - 1:0 (15:11)
Strumień - Goleszów - 1:0 (15:7)
III etap ( miejsca 4-6)
Zebrzydowice - Istebna - 1:0 (15:9)
Hażlach - Istebna - 1:0 (15:10)
Zebrzydowice - Hażlach - 1:0 (15:5)
III etap (o miejsca 1-3)
Skoczów - Brenna - 1:0 (15:12)
Cieszyn - Brenna - 1:0 (15:7)
Skoczów - Cieszyn - 1:0 (15:14)
Klasyfikacja końcowa
1. Skoczów
2. Cieszyn
3. Brenna
4. Zebrzydowice
5. Hażlach
6. Istebna
7. Strumień
8. Goleszów
9. Chybie
Tenis stołowy - debel dziewcząt
1. Chybie
2. Goleszów
3. Cieszyn
4. Skoczów
5-6. Strumień
5-6. Wisła
7-8. Istebna
7-8. Zebrzydowice
9-12. Brenna
9-12. Dębowiec
9-12. Hażlach
9-12. Ustroń
Tenis stołowy - debel chłopców
1. Chybie
2. Zebrzydowice
3. Cieszyn
4. Wisła
5-6. Brenna
5-6. Goleszów
7-8. Skoczów
7-8. Strumień
9-11. Dębowiec
9-11. Hażlach
9-11. Istebna
Trójbój sprawnościowy szkół podstawowych
1. Brenna
2. Wisła
3-4. Cieszyn
3-4. Goleszów
5. Zebrzydowice
6. Strumień
7. Chybie
8. Ustroń
9. Istebna
10. Hażlach
11. Dębowiec
12. Skoczów
Trójbój sprawnościowy szkół gimnazjalnych
1. Istebna
2. Zebrzydowice
3. Brenna
4. Goleszów
5-6. Cieszyn
5-6. Strumień
7. Chybie
8. Ustroń
9. Dębowiec
10. Skoczów
11. Hażlach
12. Wisła
Sztafeta (12 x 500 m)
1. Cieszyn
2. Strumień
3. Brenna
4. Goleszów
5. Hażlach
6. Istebna
7. Chybie
8. Skoczów
9. Ustroń
10. Zebrzydowice
11. Dębowiec
12. Wisła
Klasyfikacja końcowa Powiatu bez Granic
KONKURENCJE DLA SAMORZĄDOWCÓW
Turniej Mini Piłki Nożnej Samorządowców
Grupa ‘A’
Wisła - Chybie - 3:1
Hażlach - Goleszów - 4:1
Wisła - Skoczów - 3:1
Hażlach - Chybie - 2:0
Goleszów - Skoczów - 2:0
Hażlach - Wisła - 5:2
Chybie - Skoczów - 3:1
Wisła - Goleszów - 2:2
Hażlach - Skoczów - 3:0 w.o.
Chybie - Goleszów - 3:1
Tabela grupy ‘A’
Grupa ‘B’
Istebna - Strumień - 5:0
Brenna - Powiat Cieszyński - 5:2
Dębowiec - Istebna - 4:1
Powiat Cieszyński - Strumień - 4:0
Dębowiec - Brenna - 2:1
Istebna - Powiat Cieszyński - 2:2
Dębowiec - Strumień - 7:0
Istebna - Brenna - 2:1
Dębowiec - Powiat - 2:1
Brenna - Strumień - 8:0
Tabela grupy ‘B’
mecz o 9 miejsce
Strumień - Skoczów - 15:0 w.o.
* tak wysoki walkower został przyznany Strumieniowi za szczególną postawę na boisku
o 7 miejsce
Goleszów - Powiat Cieszyński - 3:0 w.o.
o 5 miejsce
Brenna - Chybie - 4:0
o 3 miejsce
Wisła - Istebna - 3:2
Finał
Dębowiec - Hażlach - 3:2
Turniej Łuczniczy Samorządowców
Klasyfikacja kobiet
Konkurencja niespodzianka
W ośmiu konkurencjach młodzi sportowcy znad Brennicy uzbierali 77 punktów. Było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone bowiem przedstawiciele Brennej aż sześciokrotnie stawali na podium, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Cieszyna - 72 pkt, a na trzeciej zespół gospodarzy, czyli Gminy Goleszów - 69 pkt.
Poza konkurencją odbyło się kilka imprez dla przedstawicieli samorządów.
W konkurencji strzelania łuków triumfował Mirosław Wardas z Chybia, który wyprzedził Leszka Szlauera z Goleszowa, oraz Starostę Powiatu Cieszyńskiego Mirosława Kożdonia.
Porażkę w łucznictwie, starostwa powetował sobie w konkurencji niespodziance, która polegała na wbijaniu gwoździ... trzonkiem siekierki. Na drugiej pozycji w tych widowiskowych zmaganiach uplasował się wójt Goleszowa Zbigniew Wacławik, a na trzeciej radny powiatowy Stanisław Kubicius.
Na zakończenie rozegrano turniej mini piłki nożnej samorządowców. W finale ekipa Dębowca po zaciętym spotkaniu pokonała Hażlach 3:2, natomiast w pojedynku o trzecie miejsce Wisła ograła Istebną, również 3:2.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że dawno na zielonej murawie (i poza nią) nie było tak fantastycznej atmosfery. Gra z uśmiechem na twarzy, wesołe przycinki na temat własnych umiejętności to było w sobotę zjawisko powszechne. Prym tu wiedli zawodnicy i kibice Goleszowa oraz piłkarze ze Strumienia, którzy w nagrodę za szeroko rozumiany ‘radosny futbol’ zostali przez organizatorów uhonorowani efektownym walkowerem w pojedynku ze Skoczowem.
Wyniki:
Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
Grupa ‘A’
Chybie - Hażlach - 3:0
Hażlach - Cieszyn - 3:2
Chybie - Cieszyn - 3:2
Tabela grupy ‘A’
1 | Chybie | 2 | 6 pkt. | 6:2 |
2 | Hażlach | 2 | 3 pkt. | 3:5 |
3 | Cieszyn | 2 | 0 pkt. | 4:6 |
Grupa ‘B’
Goleszów - Wisła - 4:0
Strumień - Goleszów - 4:2
Strumień - Wisła - 3:0
Tabela grupy ‘B’
1 | Strumień | 2 | 6 pkt. | 7:2 |
2 | Goleszów | 2 | 3 pkt. | 6:4 |
3 | Wisła | 2 | 0 pkt. | 0:7 |
Grupa ‘C’
Brenna - Skoczów - 4:1
Brenna - Ustroń - 5:1
Skoczów - Ustroń - 6:1
Tabela grupy ‘C’
1 | Brenna | 2 | 6 pkt. | 9:2 |
2 | Skoczów | 2 | 3 pkt. | 7:5 |
3 | Ustroń | 2 | 0 pkt. | 2:11 |
Grupa ‘D’
Zebrzydowice - Dębowiec - 5:0
Istebna - Dębowiec - 2:2
Istebna - Zebrzydowice - 8:0
Tabela grupy ‘D’
1 | Istebna | 2 | 4 pkt. | 10:2 |
2 | Zebrzydowice | 2 | 3 pkt. | 5:8 |
3 | Dębowiec | 2 | 0 pkt. | 2:7 |
mecze o miejsca 9-12
Cieszyn - Wisła - 3:1
Dębowiec - Ustroń - 3:3 (karne 2:1)
mecze o miejsca 5-8
Hażlach - Goleszów - 3:3 (karne 3:1)
Skoczów - Zebrzydowice - 5:3
mecze o miejsca 1-4 (Półfinały)
Chybie - Strumień - 2:2 (karne 4:3)
Brenna - Istebna - 2:0
mecz o 11 miejsce
Ustroń - Wisła - 1:0
mecz o 9 miejsce
Cieszyn - Dębowiec - 5:1
mecz o 7 miejsce
Goleszów - Zebrzydowice - 4:3
mecz o 5 miejsce
Hażlach - Skoczów - 3:0
mecz o 3 miejsce
Strumień - Istebna - 1:0
mecz o 1 miejsce
Chybie - Brenna - 2:1
Turniej Mini Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych
Wyniki:
Grupa ‘A’
Brenna - Skoczów - 4:0
Skoczów - Zebrzydowice - 3:1
Brenna - Zebrzdyowice - 9:1
Tabela grupy ‘A’
1 | Brenna | 2 | 6 pkt. | 13:1 |
2 | Skoczów | 2 | 3 pkt. | 3:5 |
3 | Zebrzydowice | 2 | 0 pkt. | 2:12 |
Grupa ‘B’
Cieszyn - Dębowiec - 8:2
Istebna - Cieszyn - 6:4
Istebna - Dębowiec - 3:1
Tabela grupy ‘B’
1 | Istebna | 2 | 6 pkt. | 9:5 |
2 | Cieszyn | 2 | 3 pkt. | 12:8 |
3 | Dębowiec | 2 | 0 pkt. | 6:14 |
Grupa ‘C’
Ustroń - Strumień - 5:1
Hażlach - Strumień - 2:2
Ustroń - Hażlach - 7:2
Tabela grupy ‘C’
1 | Ustroń | 2 | 6 pkt. | 11:2 |
2 | Strumień | 2 | 1 pkt. | 3:7 |
3 | Hażlach | 2 | 0 pkt. | 4:9 |
Grupa ‘D’
Goleszów - Wisła - 10:0
Chybie - Wisła - 4:0
Goleszów - Chybie - 5:1
Tabela grupy ‘D’
1 | Goleszów | 2 | 6 pkt. | 15:1 |
2 | Chybie | 2 | 3 pkt. | 5:5 |
3 | Wisła | 2 | 0 pkt. | 0:14 |
mecze o miejsca 9-12
Dębowiec - Zebrzydowice - 3:2
Hażlach - Wisła - 5:0
mecze o miejsca 5-8
Cieszyn - Skoczów - 2:2 (karne 2:1)
Strumień - Chybie - 3:0
mecze o miejsca 1-4 (Półfinały)
Brenna - Istebna - 5:3
Goleszów - Ustroń - 2:1
mecz o 11 miejsce
Wisła - Zebrzydowice - 2:1
mecz o 9 miejsce
Dębowiec - Hażlach - 2:2 (karne 6:5)
mecz o 7 miejsce
Skoczów - Chybie - 3:0
mecz o 5 miejsce
Strumień - Cieszyn - 2:0
mecz o 3 miejsce
Istebna - Ustroń - 3:2
mecz o 1 miejsce
Brenna - Goleszów - 3:1
Turniej Siatkówki Plażowej (szkoły ponadgimnazjalne)
I etap
Brenna - Dębowiec - 1:0 (walkower)
Skoczów - Ustroń - 1:0 (walkower)
Hażlach - Goleszów - 1:0
Cieszyn - Strumień - 1:0
Zebrzydowice - Chybie - 1:0
Istebna - los wolny
II etap (o miejsca 1-6)
Brenna - Istebna - 1:0
Skoczów - Zebrzydowice - 1:0
Cieszyn - Hażlach - 1:0
III etap (o miejsca 7-9)
Strumień - Chybie - 1:0 (15:14)
Goleszów - Chybie - 1:0 (15:11)
Strumień - Goleszów - 1:0 (15:7)
III etap ( miejsca 4-6)
Zebrzydowice - Istebna - 1:0 (15:9)
Hażlach - Istebna - 1:0 (15:10)
Zebrzydowice - Hażlach - 1:0 (15:5)
III etap (o miejsca 1-3)
Skoczów - Brenna - 1:0 (15:12)
Cieszyn - Brenna - 1:0 (15:7)
Skoczów - Cieszyn - 1:0 (15:14)
Klasyfikacja końcowa
1. Skoczów
2. Cieszyn
3. Brenna
4. Zebrzydowice
5. Hażlach
6. Istebna
7. Strumień
8. Goleszów
9. Chybie
Tenis stołowy - debel dziewcząt
1. Chybie
2. Goleszów
3. Cieszyn
4. Skoczów
5-6. Strumień
5-6. Wisła
7-8. Istebna
7-8. Zebrzydowice
9-12. Brenna
9-12. Dębowiec
9-12. Hażlach
9-12. Ustroń
Tenis stołowy - debel chłopców
1. Chybie
2. Zebrzydowice
3. Cieszyn
4. Wisła
5-6. Brenna
5-6. Goleszów
7-8. Skoczów
7-8. Strumień
9-11. Dębowiec
9-11. Hażlach
9-11. Istebna
Trójbój sprawnościowy szkół podstawowych
1. Brenna
2. Wisła
3-4. Cieszyn
3-4. Goleszów
5. Zebrzydowice
6. Strumień
7. Chybie
8. Ustroń
9. Istebna
10. Hażlach
11. Dębowiec
12. Skoczów
Trójbój sprawnościowy szkół gimnazjalnych
1. Istebna
2. Zebrzydowice
3. Brenna
4. Goleszów
5-6. Cieszyn
5-6. Strumień
7. Chybie
8. Ustroń
9. Dębowiec
10. Skoczów
11. Hażlach
12. Wisła
Sztafeta (12 x 500 m)
1. Cieszyn
2. Strumień
3. Brenna
4. Goleszów
5. Hażlach
6. Istebna
7. Chybie
8. Skoczów
9. Ustroń
10. Zebrzydowice
11. Dębowiec
12. Wisła
Klasyfikacja końcowa Powiatu bez Granic
1 | Brenna | 77 pkt. |
2 | Cieszyn | 72 pkt. |
3 | Goleszów | 69 pkt. |
4 | Strumień | 64 pkt. |
5 | Chybie | 63 pkt. |
6 | Istebna | 59 pkt. |
7 | Zebrzydowice | 54 pkt. |
8 | Skoczów | 49 pkt. |
9 | Hażlach | 40 pkt. |
10 | Wisła | 33 pkt. |
11 | Ustroń | 29 pkt. |
12 | Dębowiec | 23 pkt. |
KONKURENCJE DLA SAMORZĄDOWCÓW
Turniej Mini Piłki Nożnej Samorządowców
Grupa ‘A’
Wisła - Chybie - 3:1
Hażlach - Goleszów - 4:1
Wisła - Skoczów - 3:1
Hażlach - Chybie - 2:0
Goleszów - Skoczów - 2:0
Hażlach - Wisła - 5:2
Chybie - Skoczów - 3:1
Wisła - Goleszów - 2:2
Hażlach - Skoczów - 3:0 w.o.
Chybie - Goleszów - 3:1
Tabela grupy ‘A’
1 | Hażlach | 4 | 12 pkt. | 14:3 |
2 | Wisła | 4 | 7 pkt. | 10:9 |
3 | Chybie | 4 | 6 pkt. | 7:7 |
4 | Goleszów | 4 | 4 pkt. | 6:9 |
5 | Skoczów | 4 | 0 pkt. | 2:11 |
Grupa ‘B’
Istebna - Strumień - 5:0
Brenna - Powiat Cieszyński - 5:2
Dębowiec - Istebna - 4:1
Powiat Cieszyński - Strumień - 4:0
Dębowiec - Brenna - 2:1
Istebna - Powiat Cieszyński - 2:2
Dębowiec - Strumień - 7:0
Istebna - Brenna - 2:1
Dębowiec - Powiat - 2:1
Brenna - Strumień - 8:0
Tabela grupy ‘B’
1 | Dębowiec | 4 | 12 pkt. | 15:3 |
2 | Istebna | 4 | 7 pkt. | 10:7 |
3 | Brenna | 4 | 6 pkt. | 15:6 |
4 | Powiat Cieszyńśki | 4 | 4 pkt. | 9:9 |
5 | Strumień | 4 | 0 pkt. | 0:24 |
mecz o 9 miejsce
Strumień - Skoczów - 15:0 w.o.
* tak wysoki walkower został przyznany Strumieniowi za szczególną postawę na boisku
o 7 miejsce
Goleszów - Powiat Cieszyński - 3:0 w.o.
o 5 miejsce
Brenna - Chybie - 4:0
o 3 miejsce
Wisła - Istebna - 3:2
Finał
Dębowiec - Hażlach - 3:2
Turniej Łuczniczy Samorządowców
1 | Mirosław Wardas | Chybie | 81 pkt. |
2 | Leszek Szlauer | Goleszów | 80 pkt. |
3 | Mirosław Kożdoń | Powiat Cieszyński | 75 pkt. |
4 | Tadeusz Tolarz | Strumień | 70 pkt. |
5 | Henryk Franek | Zebrzydowice | 68 pkt. |
6 | Czesław Greń | Strumień | 65 pkt. |
7 | Jerzy Herma | Powiat Cieszyński | 63 pkt. |
8 | Tomasz Branny | Dębowiec | 63 pkt. |
9 | Tadeusz Glos | Powiatowy SZS | 57 pkt. |
10 | Roman Sowiński | Chybie | 55 pkt. |
11 | Grzegorz Kukuczka | Zebrzydowice | 52 pkt. |
12 | Andrzej Kondziołka | Zebrzydowice | 48 pkt. |
13 | Karol Pisiut | Strumień | 45 pkt. |
14 | Piotr Rucki | Skoczów | 45 pkt. |
15 | Iwona Szarek | Brenna | 31 pkt. |
16 | Franciszek Strządała | Chybie | 27 pkt. |
17 | Łukasz Konarzewski | Powiat Cieszyński | 20 pkt. |
18 | Janina Żagan | Skoczów | 19 pkt. |
19 | Ewelina Domagała | Skoczów | 9 pkt. |
Klasyfikacja kobiet
1 | Iwona Szarek | Brenna | 31 pkt. |
2 | Janina Żagan | Skoczów | 19 pkt. |
3 | Ewelina Domagała | Skoczów | 9 pkt. |
Konkurencja niespodzianka
1 | Mirosław Kożdoń | Powiat Cieszyński |
2 | Zbigniew Wacławik | Goleszów |
3 | Stanisław Kubicius | Powiat Cieszyński |
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz
regulamin
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: