Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powalone drzewa plagą w regionie

W powiecie cieszyńskim znów można zaobserwować silny wiatr, w związku z czym straż pożarna odnotowuje wzmożoną ilość zgłoszeń. W związku z silnymi podmuchami, które możemy obserwować od poniedziałkowego wieczora (29.10.2018) strażacy interweniowali już niemal 20 razy. Większość zdarzeń miała związek z powalonymi drzewami, które blokowały pasy ruchu na drogach.

- Łącznie odnotowaliśmy 15 zgłoszeń, dotyczących powalonych drzewa. Za każdym razem drzewa został pocięte i usunięte z drogi. Jedna interwencja w Cieszynie dotyczyła zgłoszenia o powalonym słupie energetycznym. Zawiadomiono pogotowie energetyczne, jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że jest to słup telekomunikacyjny. W Cieszynie na ulicy Bolko-Kantora wiatr porwał namiot o wymiarach 8x16. Zatrzymał się on na jednym z budynków, jednak istniało ryzyko, że zostanie przewiany na boisko, na którym często znajdują się ludzie. Namiot został zabezpieczony - poinformowął st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzeczni Prasowy PSP w Cieszynie.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez PSP, najwięcej interwencji związanych z powalonymi drzewami miało miejsce w Istebnej. Zdarzały się jednak przypadki w innych rejonach powiatu cieszyńskiego, m.in. w Cieszynie, Zaborzu, Pierścu, Cieszynie, czy Wiśle.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: