Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Potrzebni tropiciele zagadek - sprawa Gustawa Morcinka

W Skoczowie trwa rok Gustawa Morcinka. Miejskie Centrum Kultury "Integrator" i Muzeum im. Gustawa Morcinka serdecznie zapraszają do udziału w grze miejskiej. Z racji ciągle obowiązujących obostrzeń niemożliwe jest zorganizowanie nocy muzeów. W zamian przygotowano "SKOK NA MUZEUM MORCINKA". W grze można wziąć udział od 14 maja do godziny 16.00 do 17 maja br., do godz. 21.00.

 - Z Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie w tajemniczych okolicznościach zginęły cenne przedmioty należące do pisarza. Śledczym z Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” udało się ustalić, że kradzieży dokonało czterech sprawców. Apelujemy, by wszystkie osoby, które mogą pomóc w ich ujęciu oraz w odnalezieniu skradzionych rzeczy, wzięły udział w rodzinnej grze miejskiej „SKOK NA MUZEUM MORCINKA” zorganizowanej z okazji Skoczowskiej Nocy Muzeów 2021. Śledczy z MCK przygotowują szczegółowy raport, w którym będą znajdować się wskazówki pomocne w schwytaniu podejrzanych - informuje Miejskie Centru Kultury "Integrator" w Skoczowie.

Gra miejska SKOK NA MUZEUM MORCINKA została przygotowana z okazji ogólnopolskiego projektu „Noc Muzeów” i ma przybliżyć uczestnikom gry, sylwetkę pisarza, związanego przez lata ze Skoczowem oraz w celu popularyzacji jego twórczości. Okazja do stworzenia gry pojawiła się w związki z ogłoszeniem roku 2021, rokiem Gustawa Morcinka.

- Gra miejska przeznaczona jest dla grup rodzinnych i młodzieży. Jej głównym celem jest bezpieczna zabawa, podczas której uczestnicy zapoznają się z sylwetką pisarza oraz z bohaterami jego utworów. Rodzinna gra to nie tylko możliwość poznania życiorysu Gustawa Morcinka, ale również okazja do zaangażowania się w rozwiązywanie tajemniczych zagadek, zapoznania się z edukacyjnymi treściami oraz odkrycia lokalnego bogactwa piśmienniczego. W czasie gry uczestnicy poznają wiele ciekawych faktów dotyczących Gustawa Morcinka, a także będą mieli szansę wykazać się wiedzą i sprytem. Złodzieje, którzy dopuścili się kradzieży w Muzeum im. Gustawa Morcinka, będą zostawiać graczom wiadomości ze wskazówkami oraz zadaniami do wykonania. Zadania będą polegać na twórczym działaniu i opierać się na wiedzy dotyczącej życia i twórczości pisarza - dodaje ośrodek kultury.

Uczestnicy gry wcielą się w rolę zespołów śledczych, które mają za zadanie wydrukować pakiet materiałów udostępnionych na stronie internetowej MCK „Integrator” dzień przed rozpoczęciem gry odszukać 10 replik przedmiotów należących do Gustawa Morcinka, które zostały ukryte w centrum miasta, wykonać zadania przypisane poszczególnym przedmiotom, wskazać sprawców kradzieży w muzeum,polubić profil facebook – MCK „Integrator” – profil Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie.

Wszystkie informacje ożna znaleźć na stronie internetowej MCK "Integrator". Jak zapowiedziano uczestnicy otrzymają upominki. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjną nagrodę rzeczową.

 

KOD

  

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: