Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajetanowicz: potrzeba 100% koncentracji

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2011 zbliżają się do półmetka. Od lutowego zwycięstwa w Rajdzie Lotos – pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011 - Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran nadają ton wśród załóg rywalizujących na odcinkach specjalnych.
Zachowywane we wszystkich rundach sezonu równe i szybkie tempo pozwoliło załodze Lotos Dynamic Rally Team utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw, jak również wśród zespołów sponsorskich. Aktualnie mistrzowie Polski szykują się do startu w Rajdzie Rzeszowskim, który rozegrany zostanie w dniach 4-6 sierpnia na Podkarpaciu. 
- Po prawie dwumiesięcznej przerwie nareszcie wracamy na odcinki specjalne. Sezon wakacyjny pozwolił nabrać sił i z niecierpliwością oczekuję kolejnego rajdu. Tym razem pojedziemy w piękne okolice Rzeszowa. Ciekawa konfiguracja trasy i zmienna przyczepność nawierzchni na odcinkach, szczególnie podczas deszczu, sprawia, że koncentracja musi być utrzymana w 100% przez cały rajdowy weekend. Rajd Rzeszowski z pewnością lubią kibice, szczególnie widowiskowy przejazd przez rzekę w Lubeni. Choć na tym fragmencie można więcej stracić niż zyskać, oes ten będzie miał istotny wpływ na wyniki rajdu, ponieważ jest najdłuższą próbą tej imprezy. Zamierzam walczyć o każdy centymetr drogi, a dodatkowej motywacji dodaje fakt, że będziemy rywalizować z wieloma zagranicznymi kierowcami - mówi   Kajetan Kajetanowicz.
- Zbliżamy się do połowy sezonu jako liderzy Mistrzostw. Myśląc o końcowym wyniku musimy zachować najwyższe tempo, ale nie mniej ważna będzie skuteczność. Jak dotąd walka o każdy punkt była bardzo zacięta i tak bez wątpienia będzie na Rajdzie Rzeszowskim. Po wakacyjnej przerwie z radością wracamy "do pracy" -   dodaje Jarek Baran:  

Partnerami zespołu w sezonie 2011 są: producent paliw LOTOS Dynamic oraz producent olejów LOTOS, a także STP, Szkoła Jazdy Subaru i Arcold.

Rajd Rzeszowski zaliczany jest do:
• Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA (7 runda)
• Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (4 runda)
• Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji (5 runda)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: