Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kijonka w Ustroniu o Śląsku

- Czuje się poetą, ale nie mam czasu nim być – mówił - w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego - Tadeusz Kijonka, poeta, dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika „Śląsk”.

Urodzony w Radlinie, a mieszkający dziś w Katowicach Tadeusz Kijonka opowiadał o swoich fascynacjach Śląskiem Cieszyńskim, ojcu (który był stela), nie tylko dziecięcych podróżach i przyjaźniach oraz inspiracjach twórczych, które tutaj spotkał. Ale najważniejszym tematem tego spotkania był Śląsk. - Miesięcznik „Śląsk” zawsze reprezentował polską rację stanu – przekonywał Kijonka krytykując dzisiejsze działania Ruchu Autonomii Śląska i rządzącą województwem śląskim koalicję Platformy Obywatelskiej i RAŚ.

Po polityce przyszedł czas na poezję. Tadeusz Kijonka przeczytał między innymi wiersz poświęcony tragedii smoleńskiej oraz inspirowane Beskidami sonety.

Miesięcznik „Śląsk” ma ponad 15 lat. Od listopada 1995 roku można przeczytać w nim artykuły o tematyce społeczno-kulturalnej. Na jego łamach regularnie publikowany jest także przegląd najważniejszych wydarzeń zza Olzy.

Spotkanie miało miejsce w piątek (22 lipca) w Muzeum Ustrońskim. Jego współorganizatorami były Towarzystwo Miłośników Ustronia oraz Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: