Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Potrącone dziecko i apel policjantów

W miniony poniedziałek (08.04.2024) w Ustroniu doszło do potrącenia jadącego na hulajnodze po przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca. Policjanci apelują o ostrożność przy przejściach.

W miniony poniedziałek na ulicy Daszyńskiego w Ustroniu doszło do wypadku z udziałem 8-letniego chłopca, który poruszał się po przejściu dla pieszych na hulajnodze.

- Kierująca toyotą kobieta poruszała się ulicą Daszyńskiego w kierunku drogi wojewódzkiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 8-letniego chłopca, który najprawdopodobniej wjechał hulajnogą na przejście dla pieszych wyjeżdżając zza pojazdu, który był zaparkowany na poboczu. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Policjanci na miejscu wypadku wykonali oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Szczegóły wypadku są wyjaśniane przez śledczych – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Policjanci apelują

 - Apelujemy o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierowców. W sytuacji, kiedy zbijamy się do przejścia dla pieszych, skrzyżowania, bezwzględnie należy zachować szczególną ostrożność! Gdy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się i udzielić pierwszeństwa – apeluje Pawlik.

Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód.
- Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność i pełne skupienie na drodze! Moment dekoncentracji może doprowadzić do tragedii – zauważa oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-10 09:20:41
szamot: Moim zdaniem to wina jest po stronie rodziców dziecka , dziecko najprawdopodobniej wjechało hulajnogą na przejście dla pieszych wyjeżdżając zza pojazdu, który był zaparkowany na poboczu.
2024-04-10 11:06:21
SAZAVA: Parkowanie na poboczu przed przejściem dla pieszych powinno być zabronione, ogranicza widoczność. Współczuję ten pani za kierownicą. pewnie nikt dzieciaka nie pilnował.
2024-04-10 14:23:44
pszeniczny: Parkowanie bezpośrednio przed przejściami jest chyba zabronione, tak samo jak jazda przez przejście na czymkolwiek.Co się zaś tyczy pieszych, to może warto się zastanowić czy nie wrócić do zasady z poprzedniej epoki, która głosiła, że najpierw trzeba spojrzeć w lewo, potem w prawo, jeszcze raz w lewo i dopiero wtedy przechodzić.Byłoby to może lepsze od nowej zasady głoszącej, że NURD-zwłaszcza gdy gapi się w smartfona-może wchodzić nawet prosto pod koła, bo ma pierwszeństwo.Zasady, która jest zdecydowanie sprzeczna z instynktem samozachowawczym.
2024-04-10 17:03:18
kudlatycz: Czytając w/w wypowiedzi współczuję osobą na drodze jeżeli moi przedmówcy mają uprawnienia do kierowania pojazdami. Poziom wiedzy bardzo wysoki, czas poczytać trochę przepisów ruchu drogowego, a nie siać domysły na tematy o których nie ma się pojęcia.
2024-04-11 11:39:14
ktoś: kudlatycz, to tobie trzeba współczuć. "osobą" :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: