Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Potrącił i pobił?

Chociaż większości osób napaść na uczęszczanej drodze, w dodatku w biały dzień uznaje za coś wręcz abstrakcyjnego, niestety ostatnio sytuacja taka miała miejsce w Cieszynie. O sprawie dowiedzieliśmy się dzięki sile mediów społecznościowych, w których internauci zaczęli masowo udostępniać prośbę o zgłoszenie się świadków zdarzenia.

Do groźnej sytuacji doszło w poniedziałek (22.07.2019) między godziną 18 – 18:20 w Cieszynie na ulicy Katowickiej w okolicy sklepu rowerowego – poszukuję świadków zdarzenia (…) kierujący złotym kombi (najprawdopodobniej Toyota Avensis), najechał na tył nieletniego rowerzysty. Następnie mężczyzna (dobrze zbudowany) po wyjściu z samochodu, łapiąc i dusząc za szyję dziecko, uderzył go głową o ścianę budynku. Wygrażając, oddalił się. Na szczęście chłopak miał ubrany kas. Kierujący samochodem musi ponieść prawną odpowiedzialność. Takie osoby nie mogą zostać bezkarne – apelują osoby zainteresowane sprawą.

Policja potwierdza, że przyjęła zgłoszenie – w związku z tym zdarzeniem zostało przyjęte zawiadomienie. Prowadzimy czynności w tej sprawie – poinformował asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że niezależnie od tego, czy do zdarzenia doszło z winy kierowcy samochodu, czy też rowerzysty, kierowca ma obowiązek zatrzymać się i udzielić pomocy. Sytuacja, która została opisana, wymyka się wszelkim zasadom, zarówno prawa, jak i zasad współżycia społecznego, nie mówiąc już o zwykłej, ludzkiej moralności.

Jeżeli ktokolwiek był świadkiem tego zdarzenia, powinien niezwłocznie skontaktować się z policją. Internauci również zaangażowali się w poszukiwanie świadków – post został udostępniony prawie 700 razy. Nie brakowało również głosów wsparcia i wyrazów zdziwienia, jak w cywilizowanym kraju mogło dojść do takiego zdarzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-26 21:23:26
kierowca_bombowca: Byłem pewny, że się okaże , że to kierowca Porsche, a tu masz babo placek, Toyoty, chyba jakaś innowacja bo ostatnio to tym wieśniakom w Porsche odbija.
2019-07-27 02:39:47
nieznany: Jestem pod wrażeniem osoby która opisała zdarzenie o którym moim zdaniem nie dokonca ma pojęcia bo jezeli wynika z opisu że kierowca najechal na tył rowerzysty to rowerzysta upadł by na jezdnię i miałby poważne obrażenia . Po drugie dlaczego opisuje się tylko wersję rowerzysty a nie wersję również kierowcy. Najlepiej kogoś osądzić nie wysluchyjac drugiej strony. Nie raz jadąc ulica katowicka nie pierwszy raz spotyka się tam młodocianych rowerzystów którzy skaczą na rowerach (pseudo wyczynowych) Z chodnika na jezdnię prosto pod koła samochodu. Miał szczęście że to był samochód osobowy a nie Tir których tam jeździ mnóstwo. Jak mama kupiła rower A dziecko nie wie jak korzystać z jezdi to może najpierw karta rowerowa. Może w końcu władze miasta wymyśla jakieś tory wyczynowe dla młodocianych rowerzystów pełnych adrenaliny i nie będą skakać z chodników na drogę wtedy nie beda powodować zagrozenia w ruchu drogowym.
2019-07-27 07:52:07
Łobibok: Do nieznany, nie mogą wysłuchać wersji kierowcy bo uciekł z miejsca zdarzenia. Zanim coś napiszesz to najpierw uważnie przeczytaj tekst a nie kompromituj się takimi wywodami.
2019-07-27 09:34:07
nobody66: @nieznany - nawet, gdyby rowerzysta zawinił, to jest to powód do rękoczynów? Kierowca jadący za rowerem miał zachować odstęp i szczególną ostrożność. Wiesz jak rowerzyści jeżdżą po Katowickiej, przyjmij dobrą, bądź przewidujący i ostrożny.
2019-07-27 12:50:58
mateuss85: Znając życie to nie była toyota, tylko bmw.
2019-08-01 14:32:53
tom-81: Nieznany. Jak chcesz coś pisać to się dowiedz jak było, syn ma kartę rowerowa, stal przy osi jezdni by skręcić w lewo przepuszczajac jadące samochody jadące od pawlowic w kierunku cieszyna, zaznaczam jak nie znasz przepisów tak powinien się zachować.Dziecko 14 letnie bądź 18 +. Stał i czekał a samochód stał za nim TRABIAC by mu zjechał po chwili dodając gazu najechał na niego, dobrze że syn nie spanikowal i nie wpadł pod nadjezdzajacy samochód bo była by dopiero tragedia,pseudo NIEZNANY Dobrze że czytasz takie artykuły ale nie wypowiadaj się swoimi mądrościami
2019-08-02 22:55:47
syroma: Ja naprawdę nie wiem co się dzieje z ludźmi w tym kraju...Coraz więcej i więcej nienawiści... Jak to starzyk rządzili : przyjdzie wojna i zaś wszystko wróci do normy...
2019-08-08 11:47:16
pogromca ciemnoty: Tak, a czarna zaraza najbardziej zyska na tej wojnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: