Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Potrącenie w Ustroniu

Niewidomy pieszy został wczoraj, tj. 16 listopada potrącony na ul. Szerokiej w Ustroniu.

Wczoraj (16 listopada 2023 roku) na ulicy Szerokiej w Ustroniu, około godziny 16.40, miał miejsce wypadek z udziałem pieszego.

- 45-letni kierowca forda na oświetlonym odcinku drogi potrącił 69-letniego niewidomego mężczyznę, który z uwagi na brak chodnika poruszał się lewą stroną jezdni. Pieszy korzystał z laski dla niewidomych wyposażonej w elementy odblaskowe. W wyniku zdarzenia poszkodowany został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie w tej sprawie prowadzone przez Wydział Kryminalny cieszyńskiej komendy – informuje oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Policjanci przypominają, że jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest często bardzo ograniczona, a warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

- Przypominamy również, że kierujący pojazdami mają obowiązek zatrzymania się i umożliwienia przejścia przez jednię osobie o widocznej niepełnosprawności tak samo, jak osobie niepełnosprawnej, która używa specjalnego znaku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi! – apeluje Pawlik.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-17 15:31:52
1234567890: A miał ten chłop psa przewodnika, ale mu go odebrały obrońcy zwierząt czy inne zielone eko dziwolongi.
2023-11-17 21:07:04
Selma: Numeryczny - jeśli chodzi ci o tego zamęczonego psa, to on już nie żyje, więc by mu nie pomógł. Nie mówiąc o tym, że pewnie i pies zostałby przy tej okazji przejechany.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: