Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Potrącenie pieszej w Cieszynie

Dziś (30.12) w Cieszynie na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 69-latka. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godz. 8:00 na ul. Katowickiej w Cieszynie

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która schodziła już z oznakowanego przejścia. Został jej do pokonania ostatni fragment przejścia. Niestety samochód był szybszy. Warto podkreślić, że będący świadkiem zdarzenia 24-letni mieszkaniec Pruchnej natychmiast zareagował na zdarzenie i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej, okrył ją kocem i sprawdzał na bieżąco jej stan do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Ranna 69-latka została przetransportowana przez ratowników medycznych do szpitala. Kierujący samochodem 76-letni mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument prawa jazdy kierującego.
Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-31 12:41:35
Kuba_EDGE: Pewnie pieruńskie skarzyki pepiki jechały na zakupy. Bo u nich wsechno zavreno...
2021-01-05 11:40:17
venis: Ile to jeszcze wypadków będzie na ul. Katowickiej??? Dlaczego mieszkańcy Osiedla Piastowskiego domagają się stale rozwiązania przejścia z Katowickiej na Osiedle Piastowskie. Samochody pędzą w dół i w górę nie sposób pokonać przejścia w dodatku jest rozwidlenie z Katowickiej na Motelową. Powinno tam być rondo miejsca jest aż za dużo albo przynajmniej sygnalizacja świetlna wstrzymująca pędzące samochody.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: