Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszukują pracownika do spraw senioralnych

Cieszyńska Rada Seniorów, Koperty Życia, ogólnopolska Karta Seniora, Nadolziańskie Senioralnia - na tym nie koniec. Cieszyński magistrat coraz bardziej zwraca uwagę na najstarsze pokolenie mieszkańców Cieszyna. W maju (10.05) włodarz ogłosił nabór na samodzielne stanowisko urzędnicze ds. osób starszych i niepełnosprawnych.

 Cieszyński magistrat podkreśla, iż nie zapomina o najstarszych mieszkańcach Cieszyna. Realizując politykę senioralną na najwyższym poziomie Ratusz będzie kładł nacisk na współpracę różnych instytucji. Dla usprawnienia działań w tym zakresie Burmistrz zdecydował się na zatrudnienie pracownika ds. osób starszych i niepełnosprawnych. Jak czytamy w ogłoszeniu taka osoba będzie zatrudniona na podstawie umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu. Potrzeba funkcjonowania takiej osoby wynika m.in. ze zmiany struktury demograficznej Cieszyna, w której coraz znaczniejszą rolę odgrywają seniorzy. Poszerzenie się zadań realizowanych na rzecz najstarszego pokolenia wymaga coraz sprawniejszej koordynacji działań różnych instytucji i organizacji – przyznaje włodarz Cieszyna Ryszard Macura.

Zakres wykonywanych zadań na tym stanowisku jest dość obszerny. Pracownik będzie odpowiedzialny m.in. za: prowadzenie działań związanych z aktywizacją, integracją społeczną i poprawą jakości życia osób starszych i niepełnoprawnych na terenie Cieszyna; współpracę z Cieszyńską Radą Seniorów w tym reprezentowanie Burmistrza na posiedzeniach Rady; wykonywanie zadań dotyczących realizacji programu „Cieszyńska Karta Seniora” z wyłączeniem czynności związanych z wydawaniem kart; prowadzenie działań w celu realizacji przez Gminę Cieszyn projektów na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych; stworzenie i prowadzenie zakładki tematycznej poświęconej problemom osób starszych i niepełnosprawnych w miejskich publikatorach, portalach oraz na stronie internetowej urzędu i miasta; opracowywanie i przekazywanie materiałów dla mediów itd.

Jednym z wymaganych dokumentów na stanowisko ds. osób starszych i niepełnosprawnych jest opracowanie planu działania na lata 2018-2019 z uwzględnieniem przygotowania, a następnie realizacji „Polityki senioralnej Gminy Cieszyn w latach 2018-2022”. Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie UM Cieszyn lub pocztą na adres Urzędu Miejskiego do 1 czerwca br. w godzinach pracy Urzędu (7.30-14.30). Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 7 czerwca br. Szczegóły tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: Marta Szymik

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-26 08:28:44
bronek91: Zgodnie z przewidywaniami i osobistymi przemyśleniami, czynione są postępy w polityce wobec seniorów. Życzyłbym sobie, aby z taką samą troską miejscowe samorządy zajmowały się najmłodszym pokoleniem, w końcu to jest przyszłość. Jaka różnica? Jedni z wymienionych nie mają prawa głosu, jednak to nie oznacza, iż jestem zwolennikiem Gowina. Zatem tym bardziej powinniśmy brać pod uwagę potrzeby najmłodszych.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: