Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszukiwany za handel narkotykami a to nie wszystko...

Nie dość, że posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, to na dodatek był poszukiwany ENA (Europejskim Nakazem Aresztowania. Policjanci cieszyńskiej grupy Speed w Ustroniu,zatrzymali poszukiwanego 27-latka.

Policjanci cieszyńskiej grupy Speed podczas patrolu odcinka drogi wojewódzkiej w Ustroniu zatrzymali do kontroli kierującego BMW mężczyznę, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli mundurowi sprawdzili stan techniczny oraz posiadane dokumenty zarówno kierowcy, jak i pasażerki.

Jak się okazało się, że 27-letni kierujący BMW mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez holenderski wymiar sprawiedliwości za przemyt narkotyków. - Ponadto w systemach informatycznych widniała adnotacja, że 27-latek z Sosnowca nie może kierować, ponieważ posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mało tego, samochód, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych, nie był dopuszczony do ruchu, stan techniczny nie był zgodny z warunkami technicznymi pojazdów i nie posiadał obowiązkowego wyposażenia.27-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierowania pomimo cofnięcia uprawnień. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Za prowadzenie wbrew sądowemu zagrożeniu grozi mu kara do 5. Lat więzienia. Za wykroczenia grozi mu z kolei kara do 5 000 złotych - Kobieta która z nim podróżowała, a jednocześnie właścicielka pojazdu, będzie odpowiadała za wykroczenie dotyczące udostępnienia samochodu osobie bez uprawnień – dodaje Pawlik.
Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-11 17:59:08
wojtoj: Fascynuje mnie to co trzeba mieć w głowie żeby z listem gończym na karku wsiadać do samochodu bez badań, dopuszczenia do ruchu, prawa jazdy, etc. No geniusz umysłu po prostu :)
2021-10-11 19:55:25
1234567890: wojtoj; on mial nasrane albo pusto w glowie choc niewykluczone że jedno i drugi naraz;)
2021-10-11 20:11:07
Kankee: A takich jeszcze jest więcej na drogach, nie dość że trzeba myśleć za siebie to jeszcze za innych żeby wrócić żywym z trasy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: