Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poszukiwany 28-latek nie żyje...

Sekcja zwłok wyjaśni przyczyny i okoliczności w jakich doszło do śmierci poszukiwanego 28-letniego mieszkańca Istebnej.

W Istebnej odnaleziono poszukiwanego 28-letniego mieszkańca tej miejscowości, niestety mężczyzna nie żyje. W jego poszukiwania było zaangażowanych kilkadziesiąt osób. Przypomnijmy, mężczyzna wyszedł z domu w dniu 12 sierpnia 2018 r. Komunikat o zaginięciu opublikowano w mediach. - Ciało mężczyzny w trakcie zarządzonych poszukiwań ujawniła w lesie grupa strażaków. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która wyjaśni dokładne okoliczności, w jakich doszło do śmierci mężczyzny – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-31 15:41:58
krzysztof.mm: był na ox tekst pt. "AS czy CIS?" - czy mi się wydaje, że z n i k n ą ł z wokandy?...
2018-08-31 18:31:20
bronek91: Wyrazy szczerego współczucia wobec rodziny i bliskich w związku z zaistniałą tragedią. Natomiast Szanowny Panie asp. Krzysztof Pawlik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego cieszyńskiej policji. Zostało przez Szanownego Rzecznika powiedziane: „ //zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która wyjaśni dokładne okoliczności”//. Dla informacji Szanownego Rzecznika, sekcje zwłok nie przeprowadza się w celu wyjaśnienia okoliczności tylko przyczyn/przyczyny zgonu. Odnoszenie do sekcji w przedstawionej przez Szanownego Rzecznika konwencji terminu „okoliczności” jest błędem. Od badania okoliczności są inne czynności, w wyniku sekcji bada się przyczyny/przyczynę zgonu a nie okoliczności jak do tego faktu doszło.
2018-08-31 18:33:22
bronek91: Podstawa: Zgodnie z właściwym słownikiem termin „okoliczność” oznacza «wszystko to, co towarzyszy jakiejś sytuacji lub zdarzeniu» natomiast słowo „przyczyna” «czynnik lub zespół warunków wywołujący jakieś zjawisko jako swój skutek». Jak widać, wymienione wyrażenia nie są tożsame znaczeniowo. Zgodnie z innym właściwym słownikiem wyrażenia nie są również synonimiczne. In plus, proponuję lekturę np. art. 209 KPK (Dz. U. Nr 89, poz. 555 ze zm.) czy art. 43 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. 2008 nr 136 poz. 857), jakoś w przedstawionych również nie pojawia się termin „okoliczność”. Jeżeli przy dokonaniu oględzin zwłok lekarz (inna uprawniona osoba) upewni się lub nabierze uzasadnionego podejrzenia, że przyczyną (konkretny skutek) zgonu było przestępstwo, dopiero wówczas bada się towarzyszące sytuacji okoliczności (wszystko co towarzyszy).
2018-08-31 18:40:06
bronek91: Przy założeniu, iż dziennikarz swą pracę wykonał profesjonalnie i rzetelnie a przytoczone słowa Szanownego Pana pełniącego obowiązki rzecznika zostały wyróżnione, co dodatkowo wyklucza możliwość ingerencji innej osoby. In plus, nikt zarówno wcześniej jak i obecnie nie podważa jakości dokonywanych przez portal ox przekazów, wobec czego przedstawione informacje należy uważać za wiarygodne. PS Szanowni koledzy z komisariatu, zadaniem dziennikarza jest działanie zgodnie z zaistniałym stanem faktycznym a nie poprawienie wypowiedzi źródła informacji. Pozdrawiam wszystkich kolegów oraz koleżanki z komisariatu i ich wszelkich sympatyków każdej płci. Za wszelkie pod moim adresem poczynione lub potencjalnie poczynione uprzejmości, również te uważane za wulgarne, co do których wbrew pozorom mundurowi lub ich sympatycy są zdolni, z góry dziękuję.
2018-08-31 21:15:31
poCieszny: OX tego typu informacje w większości przedrukowuje ze strony KPP Cieszyn. http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/240963,Odnaleziono-zaginionego-28-latka-Niestety-nie-zyje.html
2018-08-31 21:16:50
krzysztof.mm: no więc faktycznie redakcja ox [nb. z redaktorem o nazwisku Bacza] zdjęła z afisza tematy wyborcze - bo za bardzo publikę interesowały??... +++ https://wiadomosci.ox.pl/as-czy-cis,53465 +++ https://wiadomosci.ox.pl/gabriela-staszkiewicz-kandydatka-na-burmistrza-wideo,53460 +++ https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-uliczna-konferencja-kww-sila,53472
2018-08-31 21:28:23
zbyszek-piwko: Wyrazy szczerego współczucia :(
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: