Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszukiwania i pościg

Przez całą noc policjanci i strażacy z powiatów cieszyńskiego i pszczyńskiego poszukiwali dwóch dziewczynek. Zaginione udało się odnaleźć. Także dzisiejszej nocy, stróże prawa, po pościgu, zatrzymali uciekającego samochodem kierowcę.
Poszukiwania dziewczynek rozpoczęto w Bąkowie około godziny 22.30. Rodzice zastępczy poinformowali policję w Strumieniu o fakcie zaginięcia dwóch ich podopiecznych, dziewczynek dziesięcio i piętnastolatki. Rodzice poszukiwali na własną rękę dziewczynek od czterech godzin.
 
Jak informuje zastępca rzecznika prasowego cieszyńskiej policji nadkom. Wojciech Maciejczyk, na miejsce skierowani zostali policjanci z Cieszyna, Strumienia i Pawłowic. W terenie zaginionych szukało także około trzydziestu strażaków straży zawodowej i ochotniczej. Poszukiwania trwały całą noc w różnych miejscach. Około godziny szóstej dziewczynki odnalazły się w Golasowicach. - mówi Maciejczyk
 
Dziewczynki odnaleźli policjanci z pawłowickiego komisariatu. Zaginionym dziewczynkom nic się nie stało. Trudno określić jakie były motywy ucieczki dziewczynek, trwają czynności w tej sprawie – dodaje rzecznik.
 
Także dzisiejszej nocy policjanci radiowozami ścigali kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli. Do zdarzenia doszło o godzinie 2:30 w Jasienicy na drodze ekspresowej S1. Policjanci podjęli próbę legitymowania kierowcy, który zatrzymał się na tej drodze. Jednak w pewnym momencie samochód ruszył z impetem w stronę Cieszyna. Policjanci z Jasienicy rozpoczęli pościg, dołączyły się do niego również radiowozy ze Skoczowa i Cieszyna. Tuż przed samą granicą kierowca został zatrzymany. - mówi rzecznik.
 

Samochód zatrzymał się dopiero, kiedy jeden z radiowozów zajechał drogę ściganemu. Kierowca był nietrzeźwy, miał dwa promile. Oprócz niego w pojeździe jechało kilku pasażerów.

 

Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: