Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poszukiwane nastolatki odnalazły się

Dwie poszukiwane przez policję nastolatki zostały odnalezione. Kilka dni temu pisaliśmy, że dziewczyny „dały nogę” na wycieczce.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i cieszyńskiej komendy dzięki informacjom przekazanym przez rodzinę oraz prowadzonym czynnościom operacyjnym, ustalili miejsce ukrywania się dwóch nieletnich dziewczyn. Przypomnijmy nastolatki kilka tygodni temu samowolnie oddaliły się z wycieczki zorganizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu, którego są podopiecznymi.

Dziewczyny ukrywały się w jednym z mieszkań w Głuszycy - Policjanci w Cieszynie, skąd pochodzi jedna z poszukiwanych nastolatek, otrzymali informację o ewentualnym miejscu pobytu 13-latki oraz jej starszej koleżanki na terenie Głuszycy. Poinformowali o tym fakcie wałbrzyskich funkcjonariuszy. Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy pomiędzy jednostkami policji dziewczyny zostały zatrzymane dziś rano. – informuje asp. Krzysztof Pawlik

13 i 15-latkę policjanci odstawili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Wrocławiu.

(red.)

 

Pisaliśmy: Nastolatki dały nogę na wycieczce. Może je widziałeś?

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-10 14:35:14
hanbes: Wpierdzielić smarkulom! One niech się przekonają o winie a opiekunowie by to się nie powtórzyło! Szkoda rodziców...
2018-09-10 16:10:13
bronek91: Panie Drogi Rzeczniku KPP w Cieszynie...... //"dziewczyny zostały zatrzymane dziś rano. – informuje asp. Krzysztof Pawlik"//- cytat A nie lepiej byłoby poinformować o odnalezieniu??? Zamiast o Z A T R Z Y M A N I U??? No chyba, iż o czymś opinia publiczna nie została powiadomiona. Przypominam, iż zgodnie z oficjalnym przekazem bohaterki akcji nie były poszukiwane listem gończym....
2018-09-10 18:15:14
marcinkoz2910: A to musi być list gończy by można było być zatrzymanym ???????????????????
2018-09-10 18:23:07
zubermarek: Mnie dzisiaj zatrzymała policja za nadmierną prędkość. (-:
2018-09-10 18:50:20
poCieszny: bronek91, z artykułu wynika, że te dziewczyny były podopiecznymi młodzieżowego ośrodka wychowawczego. A tam nie siedzą grzeczne dziewczęta, tylko te które weszły w konflikt z prawem albo są zdemoralizowane. I nie są też tam z własnej woli tylko pod przymusem. A zatem, jeśli uciekły i miałyby być tam z powrotem wsadzone to najpierw trzeba je zatrzymać.
2018-09-10 20:33:06
bronek91: marcinkoz2910: Nie, wystarczy iż kompetentny funkcjonariusz ma powód, choć i z tym bywa różnie. zubermarek: To dlaczego poruszałeś z nadmierną prędkością?
2018-09-10 20:35:03
bronek91: PoCieszny: „które weszły w konflikt z prawem albo są zdemoralizowane.”- cytat proponowałbym nie oceniać ludzi po pozorach. To są jeszcze dzieci i niejednokrotnie osoby w tym wieku w tego typy ośrodkach znajdują się z przyczyn niezależnych od siebie. Mowa zwłaszcza o czynnikach społecznych. Traktowanie w ten sposób ludzi, przez pryzmat konfliktu z prawem lub demoralizację to nic innego niż przypisanie społeczne i ewidentne krzywdzenie tych osób. Przypominam, to są dzieci! Dlatego ze strony Pana Rzecznika proponowałbym stosowanie bardziej stonowanej retoryki, to nie raport dla przełożonego, tylko info dla społeczeństwa.
2018-09-10 20:36:45
bronek91: PoCieszny: „A zatem, jeśli uciekły i miałyby być tam z powrotem wsadzone to najpierw trzeba je zatrzymać.”-cytat To nie o czynność tu chodzi, tylko przekaz i szacunek dla społeczeństwa. Obywatel powinien być traktowany z należną godnością a nie per S T A T Y S T Y K A czy nawet P R Z E S T Ę P C A . Niestety postawa prezentowana ze strony wielu mundurowych, zwłaszcza plecaków ,in abstracto, nie sprzyja resocjalizacji czy należytemu przebiegowi procesów/czynności wychowawczych (które są bardziej właściwe w przedstawionej sytuacji). Co gorsze, prezentowana postawa ze strony wielu mundurowych jest przenoszona wobec pozostałej części społeczeństwa.
2018-09-10 20:46:10
bronek91: Wszystkim koleżankom i kolegom z komisariatu a także ich sympatykom każdej płci nie proponuję czytać Biblii-> za trudna a do tego jest kapelan. Zamiast wściekać się przy bronku, zapoznajcie się z twórczością Victor'a Hugo. Naprawdę znajomość jego dzieł zmienia podejście wobec innych ludzi.
2018-09-11 08:30:44
poCieszny: bronek91: faceplam.
2018-09-11 10:17:28
alouette: Szkoda tych dziewczyn. Nie są problematyczne dlatego, że są złe z natury. Pewnie problemy/złe wzorce/złe wychowanie w domu plus media i durnowate gwiazdki już niszczą im życie. Oby spotkały ludzi, którzy pokażą, że można inaczej.
2018-09-11 18:26:19
bronek91: Niestety rodzice dla swoich pociech mają coraz mniej czasu, przeżywamy kryzys rodziny a przymusowe z ekonomicznego punktu widzenia emigracje zarobkowe sprzyjają rozkładowi podstawowego elementu społeczeństwa. Wszystko to odbija się na dzieciach, które z powodu braku punktu odniesienia i autorytetu stają się podatne na konflikty z prawem i wpływ otoczenia. Współcześnie nawet policjanci nie zawsze potrafią wychować swoje dzieci na prawych obywateli…. Chociażby przypadek syna jednego z wyżej postawionych cieszyńskich funkcjonariuszy sprzed kilku lat….. Niestety niektórzy mundurowi nie potrafią pojąć pewnych prostych zależności. Przecedzają komara a połykają wielbłąda.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: