Poszukiwane nastolatki odnalazły się

Dwie poszukiwane przez policję nastolatki zostały odnalezione. Kilka dni temu pisaliśmy, że dziewczyny „dały nogę” na wycieczce.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i cieszyńskiej komendy dzięki informacjom przekazanym przez rodzinę oraz prowadzonym czynnościom operacyjnym, ustalili miejsce ukrywania się dwóch nieletnich dziewczyn. Przypomnijmy nastolatki kilka tygodni temu samowolnie oddaliły się z wycieczki zorganizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu, którego są podopiecznymi.

Dziewczyny ukrywały się w jednym z mieszkań w Głuszycy - Policjanci w Cieszynie, skąd pochodzi jedna z poszukiwanych nastolatek, otrzymali informację o ewentualnym miejscu pobytu 13-latki oraz jej starszej koleżanki na terenie Głuszycy. Poinformowali o tym fakcie wałbrzyskich funkcjonariuszy. Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy pomiędzy jednostkami policji dziewczyny zostały zatrzymane dziś rano. – informuje asp. Krzysztof Pawlik

13 i 15-latkę policjanci odstawili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Wrocławiu.

(red.)

 

Pisaliśmy: Nastolatki dały nogę na wycieczce. Może je widziałeś?

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-10 14:35:14
hanbes: Wpierdzielić smarkulom! One niech się przekonają o winie a opiekunowie by to się nie powtórzyło! Szkoda rodziców...
2018-09-10 16:10:13
bronek91: Panie Drogi Rzeczniku KPP w Cieszynie...... //"dziewczyny zostały zatrzymane dziś rano. – informuje asp. Krzysztof Pawlik"//- cytat A nie lepiej byłoby poinformować o odnalezieniu??? Zamiast o Z A T R Z Y M A N I U??? No chyba, iż o czymś opinia publiczna nie została powiadomiona. Przypominam, iż zgodnie z oficjalnym przekazem bohaterki akcji nie były poszukiwane listem gończym....
2018-09-10 18:15:14
marcinkoz2910: A to musi być list gończy by można było być zatrzymanym ???????????????????
2018-09-10 18:23:07
zubermarek: Mnie dzisiaj zatrzymała policja za nadmierną prędkość. (-:
2018-09-10 18:50:20
poCieszny: bronek91, z artykułu wynika, że te dziewczyny były podopiecznymi młodzieżowego ośrodka wychowawczego. A tam nie siedzą grzeczne dziewczęta, tylko te które weszły w konflikt z prawem albo są zdemoralizowane. I nie są też tam z własnej woli tylko pod przymusem. A zatem, jeśli uciekły i miałyby być tam z powrotem wsadzone to najpierw trzeba je zatrzymać.
2018-09-10 20:33:06
bronek91: marcinkoz2910: Nie, wystarczy iż kompetentny funkcjonariusz ma powód, choć i z tym bywa różnie. zubermarek: To dlaczego poruszałeś z nadmierną prędkością?
2018-09-10 20:35:03
bronek91: PoCieszny: „które weszły w konflikt z prawem albo są zdemoralizowane.”- cytat proponowałbym nie oceniać ludzi po pozorach. To są jeszcze dzieci i niejednokrotnie osoby w tym wieku w tego typy ośrodkach znajdują się z przyczyn niezależnych od siebie. Mowa zwłaszcza o czynnikach społecznych. Traktowanie w ten sposób ludzi, przez pryzmat konfliktu z prawem lub demoralizację to nic innego niż przypisanie społeczne i ewidentne krzywdzenie tych osób. Przypominam, to są dzieci! Dlatego ze strony Pana Rzecznika proponowałbym stosowanie bardziej stonowanej retoryki, to nie raport dla przełożonego, tylko info dla społeczeństwa.
2018-09-10 20:36:45
bronek91: PoCieszny: „A zatem, jeśli uciekły i miałyby być tam z powrotem wsadzone to najpierw trzeba je zatrzymać.”-cytat To nie o czynność tu chodzi, tylko przekaz i szacunek dla społeczeństwa. Obywatel powinien być traktowany z należną godnością a nie per S T A T Y S T Y K A czy nawet P R Z E S T Ę P C A . Niestety postawa prezentowana ze strony wielu mundurowych, zwłaszcza plecaków ,in abstracto, nie sprzyja resocjalizacji czy należytemu przebiegowi procesów/czynności wychowawczych (które są bardziej właściwe w przedstawionej sytuacji). Co gorsze, prezentowana postawa ze strony wielu mundurowych jest przenoszona wobec pozostałej części społeczeństwa.
2018-09-10 20:46:10
bronek91: Wszystkim koleżankom i kolegom z komisariatu a także ich sympatykom każdej płci nie proponuję czytać Biblii-> za trudna a do tego jest kapelan. Zamiast wściekać się przy bronku, zapoznajcie się z twórczością Victor'a Hugo. Naprawdę znajomość jego dzieł zmienia podejście wobec innych ludzi.
2018-09-11 08:30:44
poCieszny: bronek91: faceplam.
2018-09-11 10:17:28
alouette: Szkoda tych dziewczyn. Nie są problematyczne dlatego, że są złe z natury. Pewnie problemy/złe wzorce/złe wychowanie w domu plus media i durnowate gwiazdki już niszczą im życie. Oby spotkały ludzi, którzy pokażą, że można inaczej.
2018-09-11 18:26:19
bronek91: Niestety rodzice dla swoich pociech mają coraz mniej czasu, przeżywamy kryzys rodziny a przymusowe z ekonomicznego punktu widzenia emigracje zarobkowe sprzyjają rozkładowi podstawowego elementu społeczeństwa. Wszystko to odbija się na dzieciach, które z powodu braku punktu odniesienia i autorytetu stają się podatne na konflikty z prawem i wpływ otoczenia. Współcześnie nawet policjanci nie zawsze potrafią wychować swoje dzieci na prawych obywateli…. Chociażby przypadek syna jednego z wyżej postawionych cieszyńskich funkcjonariuszy sprzed kilku lat….. Niestety niektórzy mundurowi nie potrafią pojąć pewnych prostych zależności. Przecedzają komara a połykają wielbłąda.