Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszukiwane bombki choinkowe

Jeśli masz w domu stare, niepotrzebne Ci już bombki choinowe, zajmujące miejsce w piwnicy czy na strychu - przynieś je do Centrum Edukacji Socjalnej Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie.

- Dajmy swoim starym bombkom choinkowym przeżyć jeszcze nie jedno Boże Narodzenia. Dajmy starym przedmiotom nowe życie apelują mieszkańcy Domu Wspólnoty przy Błogockiej w Cieszynie.

Z pewnością każdy z nas ma zapas starych, wytartych bombek choinkowych, które lata świetności mają już dawno za sobą. ... 

- Akcja odnawiania świątecznych bombek to zupełnie nowa inicjatywa w Centrum Edukacji Socjalnej. Na pomysł wpadła osoba prowadząca warsztaty rękodzieła.  To ona zachęciła nas można powiedzieć do recyklingu starych bombek, które są już brzydkie i których się już nie zawiesza na choinkach - wyjaśnia Anna Kot kierownik Centrum.

Instruktorka warsztatu rękodzieła artystycznego - Hannah wraz z mieszkańcami Domu Wspólnoty przy Błogockiej zamieni je w piękne, ręcznie zdobione, nowe - stare ozdoby, z których dochód ze sprzedaży zasili konto Stowarzyszenia.

- Uczestnicy warsztatów stolarskich, ślusarskich,  rękodzieła i rzemiosła artystycznego, warsztatów remontowo – budowlanych oraz pracowni krawieckiej dążą do tego i na tym bazują, by zrobić coś z niczego, by nadać "drugie życie" rzeczy, która pozornie wydaje się już nie do wykorzystania. Tym razem inspiracją są choinkowe bombki – dodaje A. Kot – za wszystkie bombki z góry wszystkich serdecznie dziękujemy. 


 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: