Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poszukiwali dwóch osób zaginionych - ćwiczenia OSP

We wtorek (26.02.2019) w Skoczowie odbyły się ćwiczenia strażaków z OSP. Ćwiczenia objęły druhów z terenów Miasta i Gminy Skoczów. Na Kaplicówce zjawiło się ponad 50 strażaków – ochotników, którzy ochoczo doskonalili swoje umiejętności.

Ćwiczenia odbyły się we wtorek (26.02.2019) na skoczowskiej Kapilcówce - Dzisiaj w godzinach popołudniowych druhowie z naszej jednostki wzięli udział w ćwiczeniach zgrywających jednostek OSP Miasta i Gminy Skoczów na wzgórzu Kaplicówki. W ćwiczenia uczestniczyło ponad pięćdziesięciu strażaków ratowników, a założeniem było poszukiwanie zaginionych osób oraz udzielenie niezbędnej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy druhom za udział i zaangażowanie, oby więcej takich spotkań – poinformowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Kiczyce.
Strażacy z OSP podczas tych ćwiczeń skupili się na poszukiwaniach zaginionych osób. Zgodnie z relacjami uczestników, zadaniem „ekipy poszukiwawczej” było odnalezienie dwóch osób zaginionych w lesie i przetransportowanie ich do namiotu, gdzie udzielono im pierwszej pomocy.
Wtorkowe ćwiczenia były ćwiczeniami dodatkowymi zorganizowanymi przez Komendanta Gminnego OSP Skoczów, nie były to jednak ćwiczenia roczne (każdy komendant gminny jest zobowiązany do przeprowadzenia jednych ćwiczeń rocznie). 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: