Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Motylarnia już na wakacje!

Do końca czerwca gotowa ma być nowa atrakcja turystyczna Jaworza – motylarnia. Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej, przy którym powstanie niezwykły obiekt, otrzymało na ten cel dofinansowanie z funduszy europejskich. W Jaworzu można będzie podziwiać nie tylko tropikalne motyle, ale również m.in. egzotyczne mrówki parasolowate.

Koszt budowy motylarni wynosi ponad 198 tysięcy złotych. - Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 85 procent tej kwoty, czyli ponad 169 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego – wyjaśniła Barbara Szermańska, dyrektor Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Projekt atrakcji opracował Tomasz Suchy. Motylarnia będzie mieścić się w namiocie sferycznym, wykonanym częściowo z przejrzystej folii. - Kopuła będzie połączona tunelem z salą wykładową muzeum. Motylarnia nie będzie odrębną atrakcją. Jeden bilet będzie uprawniał do zwiedzenia obu miejsc – dodała dyrektor.

Już wiadomo, że w motylarni umieszczonych zostanie około 400 poczwarek motyli tropikalnych, 300 sztuk straszyków, oraz różne rodzaje chrząszczy i modliszek. Wewnątrz znajdzie się pięć terrariów oraz dwie woliery entomologiczne. Oficjalne otwarcie ma nastąpić w czerwcu.

Barbara Szermańska żywi nadzieję, że inwestycja podniesie atrakcyjność muzeum. - Mamy bilety w bardzo przystępnych cenach. Dużo osób nas poleca i to cieszy – podkreśliła dyrektor.
W ubiegłym roku placówkę odwiedziło ponad 13 tysięcy gości.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: