Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posypały się mandaty

We wtorek (21.03) na terenie powiatu cieszyńskiego oraz całego kraju trwała akcja „Bezpieczny Pieszy”. Dziś mundurowi podsumowali działania.

 

Policjanci podczas działań wykorzystali m.in. Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli  specjalny pojazd, wyposażony w dwa stanowiska dla operatorów oraz kilka kamer. Po zarejestrowaniu wykroczenia, operator przekazuje informacje do patroli, które znajdują się niedaleko obserwowanego miejsca.

- Wybór miejsc kontroli był oczywisty- to skrzyżowania oraz rejony przejść dla pieszych. W trakcie działań mundurowi cieszyńskiego garnizonu ujawnili łącznie 58 wykroczeń. Wśród zachowań kierujących, które miały bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pieszych, najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych ( aż 26 wykroczeń) oraz wyprzedzanie na lub w rejonie przejścia dla pieszych- takich przewinień odnotowano 15. Inne przewinienia względem pieszych zamknęły się w liczbie 5. W jednym wypadku kierujący nie udzielił pierwszeństwa pieszemu. Nie bez winy są również sami piesi, którzy 9 razy zostali przyłapani na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Łącznie za wszystkie wykroczenia policjanci nałożyli 48 mandatów karnych, 8 razy kontrolę zakończyli na pouczeniu,  w dwóch przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

red

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-23 14:29:44
Bugs: Zgaduję, że tych 8 pouczeń to było pieszych "przyłapanych na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych" no bo jak inaczej.
2023-03-23 14:36:21
bolo 5064: Sorry. Budżet pusty.Inflacja.Pieniądz zaczyna być gó...no warty.Trzeba "czosać" durni. Pozdrawiam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: