Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wilno. Olbrycht rozmawiał z Patriarchą

W Wilnie doszło do spotkania grupy europosłów, w tym Jana Olbrychta, z premier Litwy oraz Patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I.

Omawiano reakcję kościołów oraz wspólnot religijnych na agresję rosyjską na Ukrainę. - Z uwagi na wykorzystywanie przez Kreml religii jako narzędzia politycznego, niezbędne jest wzmocnienie roli dialogu międzyreligijnego. To istotne z perspektywy zapewnienia silnej i długotrwałej współpracy opartej na zasadzie wzajemnego szacunku i dobrowolności - mówi Olbrycht.

Warto dodać, że cieszyński europoseł od lat zajmuje się dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym. - Pełnienie funkcji burmistrza niewielkiego miasta o ogromnej złożoności pod względem narodowościowym i wyznaniowym bardzo mi pomagało. Lepiej rozumiałem złożoność problemu i byłem uczulony na pewne zjawiska, które mogą się pojawić - przyznawał nam w jednym z wywiadów.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-23 15:13:51
"tom": ... zaraz, zaraz!!!! podobno jest rozdział kościoła od państwa, na Litwie również i taki europoseł uważa się za wizytatora od dialogu międzyreligijnego, na podstawie przeprowadzki z Rybnika do Cieszyna i paroletniego stażu na cieszyńskiej Sorbonie. Coś tu nie gra, albo wyższość treści nad formą, albo wydaje się posłańcowi że został świętym za życia, z racji pomieszkiwania w tyglu kulturowo religijnym na Śląsku Cieszyńskim, oraz osobistych wykładów socjologii/ psychologię ;-)
2023-03-23 18:48:40
św. Patryk.: pałace biskupie na żłobki i przedszkola, klechów do roboty, Rydzyka do ancla i problem rozwiązany
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: