Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posterunek w Istebnej ma nowe alkomaty

Dzięki środkom przekazanym przez Wójta Gminy Istebna Panią Łucję Michałek, posterunek w Istebnej ma dwa nowe alkomaty: Drager 9510IR oraz analizator wydechu AlcoBlow

Policjanci z Posterunku Policji w Istebnej od wczoraj dysponują nowym, stacjonarnym alkometrem Drager 9510 oraz mobilnym analizatorem wydechu Alcoblow. Sprzęt oprócz tego, że będzie wykorzystywany w codziennej pracy mundurowych, ma służyć także mieszkańcom, którzy samodzielnie w budynku posterunku będą mogli wykonać badanie trzeźwości.

- Każdy z mieszkańców będzie mógł skontrolować, czy bezpiecznie może kierować swoim pojazdem. To legalizowany sprzęt, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na otrzymanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiaru – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Sprzęt został przekazany wczoraj (27.01.) na ręce Kierownika Posterunku Policji w Istebnej asp.szt. Marcina Sztwiertni w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-29 00:19:39
bolo 5064: Witam.Przepraszam że tak późno ale przed chwilą wróciłem z roboty.Sprzęt dla policji powinien załatwiać ich szef Kamiński a nie wyręczać się zadłużoną gminą.W poniedziałek i wtorek dzieci z młodszych klas szły do szkoły jezdnią/ /większość z rodzicem,niektóre same/ bo chodniki nie były odśnieżone.Rozumiem że ciągle sypał śnieg,ale za poprzedniej władzy około godziny 3-4 nad ranem jechała dmuchawa UNIMOG i odśnieżała gminne drogi i chodniki,żeby "chłopi" mogli dojechać do roboty a dzieci bezpiecznie dojść do szkoły.Teraz dla wójtki ważny jest blichtr.Przecinanie wstęg,wręczanie nagród,organizacja dożynek ,brucliki,kabotki itp.To jest zadanie dla Kaowca /kulturalno-oświatowy/ a nie dla GAZDY gminy.Wójtka "daje ciała" drugi raz.Na początku jej kadencji też dosypało śniegu i było podobnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: