Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posłuchaj książki w bibliotece

Każd,y kto myśli, że biblioteki to archaiczne miejsca, w których wypożyczyć można tylko książki – myli się i to bardzo. Biblioteki i czytelnie już dawno wchodzą w erę cyfryzacji.

Kiedy wchodzimy do zebrzydowickiej biblioteki, od razu w oczy rzuca się nam komputer, i to nie za biurkiem pani wypożyczającej, a wolnostojący – dostępny dla każdego. - To komputer, z którego może skorzystać każdy nasz klient, może wejść na sieć, w każdej chwili przeczytać recenzje dowolnej książki i tak dalej – opowiada szefowa biblioteki Teresa Sojka – To nie wszystko- opowiada z dumą – można posłuchać audiobooków, a nawet je wypożyczyć. Audiobooki to po prostu ksiązki do słuchania, które są coraz bardziej popularne. Posiadamy również w swej ofercie e-booki. Każdy może z nich skorzystać – dodaje. Bezpłatny dostęp do Internetu możliwy jest dzięki Fundacji Orange, które refunduje nam jego koszty.

Na zakup komputera, audio i e-booków GBP pozyskała fundusze z Lokalnej Grupy Działania. Teraz ,wykorzystując nowy sprzęt , Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach wraz z Filiami w Kaczycach i Kończycach Małych zaprasza wszystkie dzieci na słuchowiska. - W każdej placówce raz w miesiącu odbywają się spotkania, na których dzieci mogą posłuchać bajek, legend, opowiadań czytanych przez aktorów polskiej sceny. Na najbliższe słuchowisko zapraszamy 11 kwietnia o godzinie 11.00 – zachęca Sojka.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: