Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pościg za kierującym pod wpływem narkotyków

W sobotnie popołudnie w Bąkowie zatrzymano 23-letniego kierowcę który uciekał przed policyjną kontrolą. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, kierował pod wpływem narkotyków i w dodatku był w ich posiadaniu….

Do zatrzymania doszło w sobotnie (27.06.) popołudnie w Bąkowie, na odcinku drogi krajowej DK81. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę, który przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi DK81 o 35 km/h. 

- Kierowca początkowo zwolnił dając znak, że rozumie polecenia policjantów oraz będzie się stosował do nakazu jazdy za radiowozem w wyznaczone, bezpieczne miejsce. W momencie, gdy radiowóz zwolnił i zjeżdżał, kierujący motocyklem nagle gwałtownie przyspieszył. Policjanci byli przygotowani na taką ewentualność i natychmiast podjęli pościg. Pomimo włączonych sygnałów uprzywilejowania i sygnałów do zatrzymania kierowca motocykla za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Wielokrotnie zmieniał pas ruchu, usiłował schować się za innymi pojazdami, aby ostatecznie gwałtownie skręcić w boczną drogę i tam szukać ucieczki. Kierujący radiowozem policjant z wieloletnim doświadczeniem nie dał się zwieść motocykliście, był szybszy i zajechał mu drogę czym zmusił go do zatrzymania – opisuje zdarzenia asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, był bardzo zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. 23-latek przyznał, że znajduje się pod wpływem marihuany. Okazało się także, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Oprócz tego, mundurowi znaleźli przy 23-latku ponad 15 gramów narkotyków...

Mężczyzna przyznał się do zarzutów i trafił do policyjnego aresztu

- Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Rok dłużej można spędzić za kratkami za posiadanie środków odurzających. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Pojazd, którym kierował 23-latek został usunięty z drogi na jego koszt - dodaje Pawlik.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-02 22:37:34
marian1951: Eliminować z dróg potencjalnych zabójców jak najczęściej. Również tych z Cieszyna , którzy z rykiem motorów i przekraczając mocno dozwoloną prędkość w mieście , szaleją bezkarnie do czasu aż wydarzy się tragedia.
2020-07-03 10:43:32
i67: Nawiedzony Nitras zrobił wczoraj więcej dla A. Dudy niż on sam podczas całego dnia kampanii i zdzierania gardła .
2020-07-03 10:56:14
i67: To na meczu Wisły Kraków z Crakowią jest bezpieczniej niż na konferencji Trzaskowskiego, jak pięknie się to wszystko układa!
2020-07-03 11:04:10
i67: kiedy opozycja zacznie leczyć Nitrasa - robi się naprawdę niebezpieczny
2020-07-03 13:48:15
utopiec: i67: Nie popisuj się tumanie. Nie na temat komentarze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: