Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pościg za kierowcą ulicami Cieszyna. Wpadł też pasażer.

Cieszyńscy policjanci, po pościgu ulicami miasta, zatrzymali mieszkańca Cieszyna kierującego oplem. Grozi mu surowa kara.

 

Podczas kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna jest pijany i nie ma prawa jazdy, a podróżujący z nim pasażer był poszukiwany przez prokuraturę. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od podwójnej ciągłej

Policjanci cieszyńskiej prewencji w trakcie akcji „Trzeźwy powiat” postanowili zatrzymać sprawcę wykroczenia, który nie zastosował się do znaku poziomego, jakim jest linia podwójna ciągła.

- Kierujący oplem mężczyzna nie tylko nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie, ale też gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkuminutowy pościg. Kierowca, uciekając ulicą Liburnia, skręcił w ulicę Sarkandra, Stawową i ponownie wjechał na ulicę Liburnia. 32-latek w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia, nie stosując się do znaków i sygnałów drogowych. Nie zważając na to, jakie zagrożenie stwarza dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, uciekał przed policjantami, mijając wiele przejść dla pieszych. Ostatecznie został zatrzymany na skrzyżowaniu ulicy Frysztackiej z Langera, kiedy to stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na rondo, uszkadzając znak. Policjanci szybko obezwładnili kierowcę oraz pasażerów pojazdu – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik

Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw

32-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany- badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Nie bez winy był również 27-letni pasażer pojazdu, który był poszukiwany przez cieszyńską prokuraturę. Policjanci  na koszt właściciela usunęli pojazd z drogi i zatrzymali dowód rejestracyjny. Właściciel auta nie posiadał też ważnej polisy OC, za co może czekać go kara nawet 6000 złotych.

Wysoka kara dla kierowcy

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności, od 5 000 do 60 000 złotych grzywny i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

- Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie także liczne wykroczenia, które popełnił w trakcie ucieczki. W tym wypadku musi liczyć się z grzywną nawet do 30 000 złotych. Do tego opłata za holowanie, parking, uszkodzony znak… - dodaje Pawlik

 

Red,

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-21 20:19:08
koszenila6: Ciężko było znaleźć ale na szczęście zguba sama się znalazła. Jak wszyscy wytrzeźwieją, wliczając kutafona z prokuratury to się przesłuchają... Przestaje być śmieszne, kiedy zmarłe dziecko oskarżane jest przez soizowską cipę o napaść i "organowi" wszystko pasuje.
2022-10-21 20:24:53
koszenila6: Ciężko było znaleźć ale na szczęście zguba sama się znalazła. Jak wszyscy wytrzeźwieją, wliczając kutafona z prokuratury to się przesłuchają... Przestaje być śmieszne, kiedy zmarłe dziecko oskarżane jest przez uzależnioną od prochów soizowską c.pę o napaść i "organowi" wszystko pasuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: