Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Porzucone odpady : raz jeszcze...

Od kilku dni informujemy o ujawnianiu pojemników z nieznaną substancją na terenie powiatu cieszyńskiego. Dziś (29.01.2020) głos w tej sprawie postanowiła zabrać gmina Skoczów na której terenie ujawniono 28 mauzerów z chemikaliami. Co więcej, wczoraj (28.01.2020) doniesiono również o porzuceniu dużej ilości odpadów, najprawdopodobniej krawieckich, w innej części gminy.

Informacje o pozostawionych w ustronnych miejscach odpadach docierają do nas z całego powiatu. W gminie Skoczów, a konkretnie w Wiślicy ujawniono 28 mauzerów z substancją nieznanego pochodzenia (podobnych znalezisk dokonano w Ustroniu i w Wiśle) - Odpady pozostawione w Wiślicy są prawdopodobnie odpadami niebezpiecznymi, dlatego niezwłocznie zostały zabezpieczone przez Miejski Zarząd Dróg odpowiednimi tablicami i ogrodzeniem. Teren jest objęty całodobową obserwacją policji i Straży Miejskiej w Skoczowie – informuje na FB, gmina Skoczów.

Kolejne doniesienie o porzuconych odpadach pojawiło się końcem stycznia i dotyczy pozostałości materiałów krawiecki. Duża ilość tych śmiecu została ujawniona w Kiczycach i chociaż nie jest to materiał niebezpieczny, wciąż należy go pozostawić w wyznaczonym do tego miejscu, a nie porzucać i liczyć, że ktoś inny pozbędzie się problemu — to nie jest odpad niebezpieczny, lecz również w tym przypadku służby ustalają sprawców tego zdarzenia. Obecnie weryfikowane są nagrania z monitoringu w całej okolicy. Prosimy o kontakt, jeżeli zauważą Państwo sytuacje, które mogą wyglądać na kolejną próbę podrzucania odpadów. Wzmagamy obserwacje, ale nie możemy być wszędzie, wiec każda informacja może być bardzo istotna – apelują przedstawiciele gminy Skoczów

W razie posiadania wiedzy na temat porzuconych w Skoczowie odpadów, lub zaobserwowania próby porzucenia kolejnych należy kontaktować się z policją, lub służbami miejskimi, tel. Straży Miejskiej w Skoczowie: 33 853 32 36.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-29 19:07:13
OWCZARZY1: Całkowita nieudolność wszystkich służb a szczególnie władz gminnych i miejskich na całym terenie naszego powiatu najlepiej jest zrobić jakąś fotkę zle zaparkowanemu pojazdowi i chwalić się jakie to mają sukcesy a w terenie nic nie widzą co się dzieje !!! porażka !!!
2020-01-29 20:03:21
ciotka matylda: Te śmieci to pewnie zemsta jakiegoś przedsiębiorcy za nie zaproszenie na galę biznesu. A na poważnie to jakim trzeba być chu....jem aby w tak świński sposób wywalać śmieci!
2020-01-30 09:20:40
Władek na skuterze: Ale tak bedzie coraz czesciej ,gdy do przetragow na wywoz smieci staje jedna firma , a ona dyktuje warunki cenowe ,zobaczcie jak smieci poszly w gore ,gdy gminy wywalaja stawki za wywoz o ponad 100%,nie pochwalam tego ale wcale sie nie dziwie ,takie wyrzucanie smieci to poklosie ustawy smieciowej,i gdy wlasciciel nie tak dawno moze i by chciał zrobic to legalnie to zaplacil by tam X pieniedzy a teraz wszystko x2 ,czemu w czechach roczna oplata za mieszkanca za wywoz smieci w przeliczeniu wynosi 84 zlote a w polsce na mieszkanca 214
2020-01-30 09:51:37
seba*: Jakim cudem,nikt nie widzi jak ktoś się pozbywa w ten sposób odpadów. Przecież to nie worek ze śmieciami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: