Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Porządki na Wzgórzu

Jest już gotowa dokumentacja na uporządkowanie podzamcza, czyli tej części Wzgórza Zamkowego w Cieszynie, na której stoi pomnik Legionistów. Koszt wyliczono na ok. 800 tys. zł. Do prac przystąpi się dopiero po całkowitym ukończeniu odbudowy pomnika; na razie brakuje na ten cel pieniędzy.

Jeszcze więcej kosztować będzie porządkowanie samego wzgórza. W ubiegłym roku powstała koncepcja, a w tym roku przystąpiono do wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Będzie gotowa, jak się przewiduje, z początkiem przyszłego roku. Dokumentacja ta, którą wykona firma z Łodygowic, umożliwi ubieganie się o fundusze unijne i Ministerstwa Kultury na tę inwestycję.

 

Rewaloryzacja zagospodarowania Wzgórza Zamkowego będzie kompleksowa - od zieleni po elementy uzbrojenia terenu. Przewiduje się m.in. zbudowanie placyków zabaw dla dzieci i pod letni ogródek gastronomiczny, fontanny, drewnianego pomostu ze schodami na zewnętrznych ścianach wieży ostatecznej obrony, ścieżki po południowej stronie murów obronnych, jak również nadbudowę istniejących murów obronnych przy zachodniej stronie Wzgórza oraz w rejonie dawnego wjazdu na Zamek i wieży przybramnej. Poza tym przebudowywane będą główne i boczne alejki parku, zmodernizowane zostanie oświetlenie

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: