Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poruszą problemy mieszkańców

8 września o godz. 16.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Domu Narodowym" rozpocznie się cykl debat publicznych w których udział wezmą kandydaci do Parlamentu RP. - Uważamy bowiem, że to oni, poprzez własne środowiska, mają i będą mieli znaczących wpływ na kształt funkcjonowania chociażby takich dziedzin jak służba zdrowia, czy polityka społeczna państwa – podkreśla Ryszard Macura - prezes Stowarzyszenia "Wszechnica".

W pierwszej debacie, zatytułowanej "O komercjalizacji służby zdrowia i innych sposobach jej reformowania", wezmą udział: Joanna Badowska, Jan Kawulok, Wiesław Lewicki, Andrzej Marszałek oraz Władysław Motyka. 

- Cieszymy się, że większość środowisk politycznych potraktowała tę propozycję z szacunkiem dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego i wystawiła swoich kandydatów do dyskusji u nas - na Ziemi Cieszyńskiej – dodaje R. Macura.

Podczas pierwszej debaty, która odbędzie się w najbliższy czwartek w COK "Domu Narodowym", kandydatom zostaną zadane m. in. pytania o prywatyzację i  komercjalizację publicznej służby zdrowia, sieć szpitali publicznych, gwarantujących określony zakres bezpłatnych świadczeń medycznych dla pacjentów, a także wprowadzenie obowiązkowego, elektronicznego rejestru świadczonych usług medycznych tak, aby pacjent miał dostęp do tych danych.

Pytań z pewnością będzie wiele...- Mamy nadzieję, że poruszone zostaną też kwestie długiego oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, wykonywania badań profilaktycznych i inne problemy zgłaszane nam przez mieszkańców naszego powiatu – podkreśla prezes Stowarzyszenia "Wszechnica".

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury "Dom Narodowy", Miejskim Domem Kultury w Skoczowie i kołami społeczno - prawnymi szkół ponadgimnazjalnych. Kolejne debaty zaplanowane zostały również na  21 września w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie, oraz 29 września w  COK. 

Patronat medialny objął Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: