Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Porównywarki finansowe – jak działają i w czym mogą pomóc?

Chcesz założyć lokatę? Szukasz korzystnych kredytów bankowych? Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszych warunków finansowych, warto porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz zbierać danych samodzielnie. Skorzystaj z fachowej pomocy, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze.

Największym błędem popełnianym przez Polaków jest wybór przypadkowej oferty. Pośpiech czy podejmowanie decyzji pod wpływem chwili może sporo kosztować – nawet kilkanaście tysięcy złotych. Takich sytuacji da się uniknąć, ponieważ z pomocą przychodzi internetowa porównywarka finansowa.

Jak działa porównywarka finansowa?

Porównywarka finansowa to przydatne narzędzie internetowe, dzięki któremu można łatwo i korzystnie wybrać konkretny produkt finansowy. Istota jej działania jest prosta, chociaż opiera się o bardzo skomplikowane algorytmy.

Z punktu widzenia użytkownika, cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza – chodzi o odpowiedź na kilka istotnych pytań, takich jak np.:

  • wysokość miesięcznego wynagrodzenia,
  • forma zatrudnienia,
  • inne zobowiązania kredytowe,
  • kwota depozytu,
  • okres utrzymywania depozytu.

Pytania uzależnione są od tego, jaki produkt finansowy użytkownik zamierza porównać.

Po wypełnieniu formularza pojawia się informacja zwrotna dotycząca dostępnych ofert. Dzięki temu można je szybko porównać i wybrać tę najbardziej wpisującą się w potrzeby i oczekiwania.

Co można porównać w porównywarce internetowej?

Bardzo często można spotkać się z porównywarkami internetowymi, które dają dostęp do informacji wyłącznie o konkretnym produkcie finansowym. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast serwis porównywarkowy, w którym porównasz wiele produktów bankowych.

  • Porównywarka kredytów gotówkowych

To narzędzie, za pomocą którego porównasz dostępne kredyty gotówkowe. Aby uzyskać informacje o konkretnych ofertach, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, m.in. o wysokość dochodów, wysokość wydatków, formę zatrudnienia.

Przykładem może być porównywarka pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Wypełniając formularz, w informacji zwrotnej pojawią się przykładowe oferty z uwzględnieniem wysokości rat, RRSO, prowizji, całkowitej kwoty do spłaty.

  • Porównywarka kredytów hipotecznych

Korzystając z porównywarki, można poznać atrakcyjne oferty kredytów hipotecznych. Takie narzędzie działa podobnie jak porównywarka kredytów gotówkowych. Trzeba wypełnić formularz, aby uzyskać informacje o proponowanej wysokości miesięcznych rat, całkowitej kwocie do spłaty itp.

  • Porównywarka lokat

Porównywarka lokat to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą ulokować nadwyżkę finansową. Korzystając z tego narzędzia, można dotrzeć do informacji o dobrze oprocentowanych produktach. Dowiesz się także, jakie wymagania mają poszczególne banki.

Z porównywarek finansowych warto korzystać, ponieważ takie narzędzia pozwalają na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, aby poznać ofertę kredytów czy lokat – a możesz przy tym zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: