Zwycięstwo na inaugurację!

Koszykówka wróciła nad Olzę! Zawodnicy Nacomi Cieszyn rozpoczęli sezon od wygranej. Podopieczni Szymona Kałuży, na inaugurację III ligi (Śląsk), pokonali rezerwę GKS-u Tychy, 79:74.

Pierwsze dwie kwarty miały wyrównany przebieg i gospodarze prowadzili o zaledwie dwa punkty – 35:33. Goście wyraźnie ożyli po przerwie, gdyż trzecia kwarta padła ich łupem i to znacznie, bo aż o 10 oczek. Tyszanie, przed rozpoczęciem ostatniej części meczu, prowadzili 57:49.

Jednak podopieczni Szymona Kałuży nie zamierzali składać broni i w ostatniej kwarcie ruszyli w pogoń. Co ważne, skuteczną pogoń. Czwarta kwarta znakomicie potoczyła się dla gospodarzy, którzy zdobyli 30 punktów i ostatecznie zwyciężyli – 79:74. W cieszyńskiej ekipie najwięcej punktów zdobyli Michał Bożomański (20 pkt.), Maciej Surzycki (16) oraz Piotr Pluta (14).