Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poranek dla Kobiet Stela

Wczoraj (07.03) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie z okazji Dnia Kobiet miało miejsce spotkanie pod hasłem "Poranek dla Kobiet Stela". O oprawę muzyczną tego wydarzenia zadbali Tomasz Pala i Małgorzata Pikus.

Kobiety działające na terenie Śląska Cieszyńskiego. Aktywne w życiu politycznym, społecznym. Przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, instytucji kultury, różnych stowarzyszeń, dziennikarki, panie zaangażowane w akcje społeczne, sportowe i wydarzenia. Wszystkie te kobiety spotkały się wczoraj (07.03) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. "Poranek dla Kobiet Stela" był dla nich. Życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Po części artystycznej przyszedł czas na rozmowy. Przeszłyśmy jakąś drogę. Jesteśmy tutaj nie bez powodu. Każda z nas ma coś do powiedzenia. Zaproponowałam, żeby zrobić taki nasz cieszyński heide park. Każda ma minutę i może powiedzieć coś o sobie, koleżance, może się czymś pochwalić, bądź pożalić – zaproponowała Janina Żagan Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego. Uczestniczki chętnie skorzystały z tej możliwości.

Dziękuję za ten piękny poranek – mówiła posłanka Mirosława Nykiel. Do Cieszyna bardzo lubię przyjeżdżać. Dziękuję Panu Staroście, że myśli o kobietach. To pierwsze spotkanie, mam nadzieję, że będą kolejne – dodała posłanka Małgorzata Pępek. Ważne, że możemy tą swoją energię, wiedzę, pomysłowość, talenty pokazywać innym – mówiła Danuta Kożusznik prezeska Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej. Ja nie jestem Stela. Przyjechałam tutaj z Górnego Śląska. Jestem tutaj, bo chcę tu być, nie muszę. Cieszę się, że poznałam bardzo dużo kobiet, które tak aktywnie działają na terenie Śląska Cieszyńskiego – zwróciła uwagę Cecylia Gasz-Płońska Dyrektor GOK w Hażlachu. Nie zabrakło również prezentacji stroju cieszyńskiego o którym, na wesoło, opowiedziała Ziuta Greń, kierowniczka Zespołu Regionalnego Strumień.

Panie zapraszały na różnego rodzaju wydarzenia, mówiły o tym, czy się zajmują. Nie zabrakło również poczęstunku i wspólnych pamiątkowych zdjęć.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-08 21:17:18
tom lem: Panie Starosto, Pan robi za goździk (?), bo nie za rodzynek ;-)
2020-03-09 10:38:19
utopiec: Błogosławiony między niewiastami:))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: