Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Popisz się… pisanką!” - pisanką w kapeluszu!

W tym roku przypada jubileusz 100-lecia istnienia Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy POLKAP, który hucznie obchodziliśmy w „Teatrze Elektrycznym”. W tym roku przypada również kolejna, czyli XII edycja świątecznego Konkursu „Popisz się… pisanką!”, na który czeka zapewne wielu mieszkańców Skoczowa. Nie można oprzeć się pokusie, aby nie połączyć obu wydarzeń. Konkurs będzie związany z jubileuszem 100-lecia istnienia w/w fabryki.

Słynny na cały świat POLKAP jest marką, która promuje Skoczów od dziesięciu dekad. Tworzone w nim nakrycia głowy wykonuje się w dużej mierze ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Skoczowianie są od wieku dumni z pięknych, mistrzowsko wykonanych kapeluszy, stanowiących znak rozpoznawalny naszego miasta. Dlatego też tegoroczna edycja pisankowego konkursu splecie się fikuśnie z przywołaną rocznicą. Wszystkich uczestników wielkanocnej zabawy proszeni są tym razem o plastyczne przedstawienie pisanki w kapeluszu.

Celem Konkursu jest m.in. kultywowanie zwyczaju tworzenia pisanek, rozwój wrażliwości twórczej uczestników Konkursu, aktywizacja społeczności lokalnej, promocja twórczości mieszkańców gminy Skoczów, kształtowanie umiejętności stosowania i łączenia różnorodnych technik plastycznych oraz zwrócenie uwagi na setny jubileusz istnienia Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy POLKAP S.A., promującej Skoczów od wieku na całym świecie.

Co ważne, w Konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Skoczów (bez względu na wiek).

Podobnie jak w ubiegłych latach Świąteczny Konkurs „Popisz się… pisanką”, organizowany jest przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie we współpracy z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie https://pisanki.ox.pl/ Tam również odbywać się będzie głosowanie

red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: