Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poniedziałek na kacu

Sześciu nietrzeźwych kierowców, w tym osoby na niedzielnym kacu wyeliminowali z ruchu drogowego w poniedziałek funkcjonariusze policji podczas akcji "Trzeźwość". W godzinach od 5:00 do 13:00 11 policjantów włączyło się do prowadzonej w całym województwie akcji "Trzeźwość".

Cieszyńscy policjanci włączyli się w poniedziałek do prowadzonej w całym województwie akcji ,,Trzeźwość”: - Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Podczas kilkugodzinnej akcji stróże prawa zatrzymali sześciu kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu - informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

Jak pokazują policyjne statystyki pijani kierowcy są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, a prowadzenie pojazdów na kacu dla wielu kierowców nie stanowi problemu. Kierowcom brakuje często podstawowej wiedzy na temat działania alkoholu na ich organizm i czasu potrzebnego do wytrzeźwienia: - W powszechnej opinii istnieją mity, że nawet po hucznej imprezie, gdy następnego dnia rano weźmie się prysznic, wypije mocną kawę, zje pożywne śniadanie oraz nie ma się bólu głowy, to można bezpiecznie prowadzić auto. Tymczasem statystyki policyjne wyraźnie temu przeczą, ponieważ wiele wypadków z udziałem osób nietrzeźwych ma miejsce do południa, gdy sprawcy nie pili alkoholu tuż przed jazdą, lecz dzień wcześniej - podaje Domagała.

W efekcie kontroli funkcjonariusze z cieszyńskiej komendy wyeliminowali wczoraj z ruchu 6 kierujących po alkoholu, w  tym osoby będące na kacu.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: