Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ksiądz pobłogosławi wszystko co ma koła

Prowadzisz ostrożnie samochód, jest on sprawnie technicznie, a jednak boisz się wypadku? Jedyne, co jeszcze możesz zrobić dla poprawy swojego bezpieczeństwa, to pojechać do Stonawy poświęcić swój pojazd.  To będzie wyjątkowa okazja, by w najbliższą niedzielę (31 lipca) w Stonawie i Łąkach  „ubezpieczyć“ auto, motor czy rower. Miejscowi oraz goście po mszy św. zwrócą się z prośbą o opiekę do św. Krzysztofa (m.in. patrona pielgrzymów, kierowców i podróżujących).  

Tradycję święcenia pojazdów w  Stonawie wprowadził polski ksiądz – Pokropimy święconą wodą i pobłogosławimy wszystkie środki transportu. Mogą przyjść i niewierzący, ponieważ nikt nie wie, co się może na drodze stać i dlatego trzeba prosić o pomoc „z góry“ – mówi stonawski ksiądz dr Roland Manowski.

W ubiegłym roku na uroczystość przyszli nawet rodzice z małymi dziećmi, aby poświęcić wózki swoich pociech. Ponieważ podobne zwyczaj praktykują tylko niektórzy księża, wokół stonawskiego kościoła zabrakło miejsca.

W tym roku możliwość poświęcenia swojego pojazdu będą mieli wszyscy, którzy wybiora się na poranną mszę w Łąkach o godz. 8:30 i w Stonawie o godzinie 10:00.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: