Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad pół wieku z obrączką

Sala ustrońskiej Prażakówki wypełniona po brzegi. Głowy najważniejszej publiczności pokryły się srebrzystymi włosami i zdrowie już nie to, co pięćdziesiąt lat temu. Wtedy przeżywali najpiękniejszy dzień w swoim życiu. W dniu ślubu przyrzekali, że będą ze sobą zawsze w dobrych i złych chwilach. W piątek (14 października 2011) małżeństwa z pięćdziesięcioletnim stażem z Ustronia odebrały nagrodę - medal od Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Jesteście wzorem dla młodego pokolenia – mówiła składając życzenia szefowa Urzędu Stanu Cywilnego w Ustroniu - Beata Chlebek. Jubilaci wzruszeni słuchali ciepłych słów, które popłynęły w stronę kilkudziesięciu par obchodzących 50 lat pożycia małżeńskiego i kilkunastu, które dożyły 60 lat małżeńskiego stażu. – W obecnych czasach, kiedy tak trudno o wzorce i ideały, państwa wytrwałość w związku małżeńskim jest naprawdę pięknym elementem. Wszyscy jesteśmy dumni i możemy się tym chwalić  – mówił Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia, podczas piątkowej uroczystości.

 

Burmistrz zwrócił uwagę również na to, że nie zawsze pół wieku małżeństwa to czas miodem i mlekiem płynący, tym samym jeszcze bardziej tą wytrwałość powinno się naśladować i podziwiać. – Pięćdziesiąt lat i więcej, pożycia małżeńskiego, to czas, kiedy były chwile piękne, ale również trudne. To, że wytrwaliście razem tak długo, jest wzorem do naśladowania i wysokiej oceny. Cieszę, że mogłem się z Państwem spotkać i wręczyć w imieniu Prezydenta, medale za wieloletnie pożycie małżeńskie. Życzę aby te lata w zdrowiu, radości i miłości trwały jak najdłużej i oby moglibyśmy się tu spotkać na kolejnych jubileuszach dodał burmistrz. Razem z przewodniczącym Rady Miejskiej, Stanisławem Maliną szacownym jubilatom wręczyli medale za 50 lat pożycia małżeńskiego oraz wyrazy uznania dla diamentowych małżeństw z 60 letnim stażem. Było ich kilkadziesiąt.  


Nie mogło zabraknąć również symbolicznej lampki szampana. Toast wzniósł przewodniczący RM - Stanisław Malina. – Tą lampką szampana wzniesiemy toast za te lata, które upłynęły i te, które przed nami. Wszystkiego dobrego – mówił.


Dla diamentowych i złotych par zaśpiewała Estrada Ludowa Czantoria, której występ nagrodzono gromkimi oklaskami.


KOD

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z IMPREZY FOT. PATRYK KŁODA

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: