Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złożyli uroczyste ślubowanie - SP2

Miniony piątek (14.10.2011) był z pewnością dniem wyjątkowym dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie.

Tego dnia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. 

- Spotykamy się dzisiaj na jednej z piękniejszych uroczystości szkolnych – podkreśliła Renata Chamera - Wójcik dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie – w obecności nauczycieli, rodziców, dziadków i babć pierwszoklasiści przekonali nas, że zasługują na miano ucznia, co zostało przypieczętowane złożonym ślubowaniem. Macie skarb najcenniejszy i najwspanialszy – Waszą młodość. Macie wspaniałych i troskliwych rodziców, macie świetnych nauczycieli i jedno z najważniejszych zadań przed sobą – dobrze wykorzystać dany Wam czas. 

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, jednak najważniejszym wydarzeniem w życiu pierwszoklasisty jest z pewnością pasowanie na ucznia, kiedy to dyrektor dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem, przyjmuje do szkolnego grona nowych adeptów. 

Podczas tego wyjątkowego dnia nie zabrakło również słów skierowanych do rodziców pierwszoklasistów. 

- Zachęcam Państwa do współtworzenia szkoły. Macie możliwość uczestniczenia w wielu szkolnych inicjatywach. Oczekujemy pomocy i wspólnego podejmowanie wielu zadań, które dla naszej społeczności mogą mieć kluczowe znaczenie. Jako dyrektor zapewniam, że każdą propozycję rozważymy z uwagą i postaramy się wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom. Chcemy by nasza szkoła dla Państwa pociech była przede wszystkim miejscem, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także ciekawie spędza czas, realizując swoje zamierzenia i zaintersowania... - podkreślała Renata Chamera - Wójcik dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: