Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

A ta nagroda - za pomoc

Wanda Ochodek z Drogomyśla oraz Halina i Korneliusz Glajcarowie- te osoby otrzymały nagrodę Ubi Caritas. Nagroda jest przyznawana już od dziesięciu lat, jednak od czterech ma wymiar ekumeniczny. Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przyznała nagrodę - Miłosiernego Samarytanina, a Eleos Kościoła Prawosławnego - Dłonie Miłosierdzia.

Statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” otrzymali Halina i Korneliusz Glajcarowie z Dzięgielowa - twórcy akcji „Pomoc dzieciom Bieszczad”. 


Na ręce Wandy Ochodek z Drogomyśla trafiło wyróżnienie. Pani Wanda to założycielka drogomyskiej Diakonii, która działa już od dwunastu lat. Głównym zadaniem tej organizacji jest działalność charytatywna. W Drogomyślu Diakonia prowadzi m.in. wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Dorota Bock – Drozdowicz ze Świdnicy oraz Willi Bergner – przedstawiciel Diakonii Oldenburg z Niemiec.


Nagrody wręczył ewangelicki biskup Ryszard Bogusz oraz Wanda Falk, dyrektor generalna Diakonii.


Co roku nagrody wręczane są w Tygodniu Miłosierdzia. Nagrody Ubi Caritas otrzymują osoby, które szczególnie zaznaczają się w działalności na rzecz potrzebujących. Uroczysta gala wręczenia statuetek i wyróżnień odbyła się w Warszawie, w Teatrze Muzycznym Roma. Uczestniczyli w niej m.in. dyrektorzy Caritas diecezjalnych, prawosławnej Eleos i ewangelickie Diakonii.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: