Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomysł na Sukces

W marcu bieżącego roku OSP Kozakowice rozpoczęło realizację projektu pt: ,,Pomysł na sukces” finansowanego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII działanie 7.3 –Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Celem  sześciomiesięcznych spotkań będzie zorganizowanie szkoleń i doradztwo na temat podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju usług w tym w zakresie turystyki i wypoczynku, tworzenia grup producenckich, uzyskiwania dotacji z funduszy europejskich oraz szeroko  rozumianej przedsiębiorczości. Dla chętnych zorganizowano zajęcia otwarte przybliżające podstawy  obsługi komputera.

Oprócz zajęć ściśle teoretycznych uczestnicy mieli okazję  gościć w  gospodarstwie agroturystycznym ,,Na Połomiu’’ w Istebnej prowadzonym  przez Renatę Procner-Bielesz która podzieliła się swymi doświadczeniami związanymi z aplikowaniem środków unijnych na prowadzenie działalności agroturystycznej.  Niezwykle miłym podsumowaniem wyjazdu był  zorganizowany przez gospodynię  poczęstunek złożony z wyjątkowych specjałów własnej produkcji- domowy chleb, sery, wędliny, miody, herbatki ziołowe.

Na zajęciach poświęconych sadownictwu można poznać krajowe i światowe tendencje prowadzenia produkcji, zorientować się jakie odmiany  drzew owocowych i krzewów  warto posadzić w swoim ogrodzie oraz dowiedzieć się jak w sposób proekologiczny wykorzystując owady , mikroorganizmy glebowe pielęgnować swe uprawy. Aby wiedzę teoretyczną wykorzystać w praktyce każdy uczestnik kursu otrzymał materiał sadowniczy do posadzenia we własnym ogrodzie.

Przed kursantami jeszcze wiele ciekawych zajęć , zachęcamy do uczestnictwa, życzymy  ciekawych pomysłów  z wykorzystaniem zdobytej wiedzy.

Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a projekt realizowany jest w budynku OSP Kozakowice.

artykuł sponsorowany

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: