Pomóż przetrwać zimę

Co roku mróz zbiera okrutne żniwo. W czasie mrozów osoby bezdomne są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu, ale nie tylko oni. Ofiarami mrozów mogą być również osoby starsze, samotne lub chore. Bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu będąc pod wpływem alkoholu. Zawsze, w trakcie silnych mrozów, jeśli zauważysz kogoś, kto wygląda na osłabionego zainteresuj się tą osobą, udzielając jej pomocy informując odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji.

Służby apelują, aby nie być obojętnym. Jeśli są osoby potrzebujące pomocy należy niezwłocznie powiadomić o tym policjantów lub strażników miejskich. Śląska policja apeluje o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur.

- Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Bezdomni często poszukują schronienia w altanach czy opuszczonych budynkach. To w przypadku złych warunków atmosferycznych w połączeniu z upojeniem alkoholowym bądź narkotycznym stanowi zagrożenie ich życia. Są wśród nich ci „z wyboru” albo ci „z konieczności”. Nie oceniajmy, a pomagajmy - wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. - apelują policjanci

Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Możemy zaproponować osobie bezdomnej pomoc w dostaniu się do noclegowni oraz o każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Całodobowo informacje na temat przebywania bezdomnych można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Czasami jeden telefon potrafi uratować ludzkie życie!

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją