Górskie migawki

Oprócz wałówki, w ich plecakach zawsze znajdzie się miejsce na aparat fotograficzny. Od wczoraj (22.11) w skoczowskim ArtAdresie oglądać można zdjęcia autorstwa członków skoczowskiego najstarszego, Miejskiego Koła PTTK w Polsce.

'Górskie Kadry' – to tytuł wystawy, która prezentowana jest w galeryjce na rynku. Kilkadziesiąt prac zdjęć w szerokim kącie ukazuje góry, lasy i wielkie połacie. Ale nie brakuje również zdjęć makro. Każdy z nas inaczej patrzy na świat, a że członkowie Towarzystwa nie siedzą na miejscu, dlatego wielu ujęć z różnych zakątków globu nie brakuje.

Góry są tak różne, jak różny jest każdy z nas. Każdy inaczej patrzy przez wizjer aparatu. Nie ma dwóch takich samych ujęć – mówiła, otwierając wystawę Irena Greń, członek Zarządu Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie oraz sekretarz skoczowskiego Koła PTTK. Jak przyznaje w rozmowie z Ox.pl – fotografie prezentują ujęcia w różnych porach roku. Nie tylko bliskie okolice. Choć zaczynamy zdjęciami wschodów słońca nad Ochodzitej a kończymy szalonym wiatrem na szczycie Mont Blanc. Nie brakuje tutaj ujęć, które powstawały podczas wspólnych wypraw, ale i samotnych wycieczek.

Od 2010 roku członkowie PTTK, gdziekolwiek się wybierają, zabierają ze sobą flagę z herbem Skoczowa. - To istotny element naszych wypraw, ta flaga przebyła z nami tysiące kilometrów. Zawisła na wielu szczytach. Gdziekolwiek się z nią pojawiamy, zawsze wzbudzamy zainteresowanie, ludzie pytają gdzie leży Skoczów – podkreślali PTTK-owcy.

- Zachęcam do odwiedzin naszej strony www.pttk.skoczow.ox.pl w zakładce 'fotorelacje' znajdziecie wiele ujęć z naszych wspólnych wypraw. A na naszym Facebooku ogłaszamy nie tylko wyprawy autokarowe. Znajdziecie tam również ogłoszenia osób, które mają jedno czy dwa wolne miejsca na wypady samochodem. W ten sposób można też z nami podróżować
- zachęca Irena Greń. Wystawa w ArtAdresie czynna jest do końca roku.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją