Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomogą odbudować stodołę

29 września br. wieczorem doszło do pożaru, w wyniku którego spłonęła stodoła państwa Hussarek z Wilamowic. Mieszkańcy Miejscowości postanowili pomóc poszkodowanym - najprawdopodobniej - przez podpalacza.

Społeczność Wilamowic łączy się z poszkodowanymi w wyniku pożaru. Pod koniec września doszło prawdopodobnie do podpalenia stodoły należącej do  państwa Hussarek z Wilamowic. Był to jeden z serii kilku pożarów we wrześniu, ogień trawił też stodoły i budynki gospodarcze w Pierśćcu, Kowalach i Kiczycach.

Mieszkańcy Wilamowic nie zostawią jednak poszkodowanych samych z pogorzeliskiem- w sobotę, 2 listopada społeczność tego sołectwa zgromadzi się na miejscu pożaru, gdzie wykonywane będą prace porządkowe i przygotowujące do odbudowy budynku. - Mieszkańcy chcą pomóc rodzinie,  która straciła swój dobytek. Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Wilamowicach zorganizowała zbiórkę publiczną w dniach 7.10.2013r. – 30.11.2013r. jako wsparcie finansowe rodziny - mowi Dorota Kochman z Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie.

Pieniądze można wpłacać też na konto Banku Spółdzielczego w Skoczowie 70 8126 0007 0003 8508 2000 0010, u sołtysa Wilamowic – Ryszarda Drozda lub u sołtys Międzyświecia - Marzeny Konieczny.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: