Pomniki przyrody w gminie Dębowiec plastycznie
Konkurs plastyczno-przyrodniczy rokrocznie we współpracy z Gminą organizuje Komisja Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Chodzi o to, by dzieci i młodzież poprzez wykonywanie prac plastycznych poznawały przyrodę w najbliższej okolicy. Bo przecież by narysować, namalować, bądź przedstawić w innej formie plastycznej – a pomysłowość co do technik i wykorzystanych materiałów jest ogromna – to trzeba wyruszyć w teren, zobaczyć obiekt, który chce się w pracy plastycznej przedstawić.
W tym roku na konkurs wpłynęło 56 prac. 19 z Ogrodzonej, 26 z Iskrzyczyna, 6 z Dębowca, 5 z Simoradza. - Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła najwięcej prac, co nas niezmiernie cieszy. Obserwuję konkurs od lat i widzę, że prace są coraz bardziej różnorodne, różne techniki, coraz bardziej wymyślne, co też jest bardzo fajne. Macie coraz większą wyobraźnię. A przede wszystkim cieszy nas fakt, że wychodzicie na zewnątrz, obserwujecie tą przyrodę, później potraficie ją wiernie odwzorować na waszych pracach. Widać serce, widać zaangażowanie - mówiła do zgromadzonych na wręczeniu nagród laureatów, a warto podkreślić, że frekwencja była stuprocentowa a młodzież do Łączki z sąsiednich miejscowości przyszła, pod opieką nauczycieli, piechotą dyrektor OKSiT Karina Bogusz.
Prowadzący konkurs przewodniczący KOP PTTK Jan Machała zaproponował, by laureatów w nagrodę zabrać na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą ścieżką pomników przyrody w Kończycach Wielkich. A laureatów jest sporo – w dwóch kategoriach wiekowych przyznano po pięć miejsc oraz wyróżnienia.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.