Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miej wpływ na wygląd miasta - ostatnie dni na wypełnienie geoankiety

Jeszcze tylko do poniedziałku (14 maja) do godziny 23:59 mieszkańcy i przedsiębiorcy z Cieszyna, a także turyści, którzy chcieliby w jakiś sposób wpłynąć na wizerunek miasta mogą brać udział w geoankiecie, która dostępna jest na stronie internetowej cieszyn.geoankieta.pl

Ankieta jest jednym z etapów tworzenia uchwały krajobrazowej, która ma zostać utworzona do jesieni 2019 roku, a początkiem 2020 ma zacząć obowiązywać. Dzięki wypełnieniu geoankiety, wszystkie osoby zainteresowane mogą wziąć udział w procesie tworzenia uchwały i w ten sposób wpłynąć na wizerunek miasta.

Denerwują Was jakieś reklamy, które szpecą dany teren bądź zasłaniają piękne widoki? Na mapie, która jest częścią ankiety, istnieje możliwość zaznaczenia miejsc, w których znajdują się reklamy, które krajobraz szpecą. Ankieta działa również w drugą stronę – jeżeli jakieś reklamy zachwycają nas swoją estetyką i w jakiś sposób wzbogacają wizerunek jakiegoś miejsca, również można je na mapie zaznaczyć. Możliwość wyrażenia swojej opinii wszyscy zainteresowani będą mieli aż do północy z poniedziałku na wtorek (ankieta zostaje zamknięta 14 maja o godzinie 23:59) na stronie: cieszyn.geoankieta.pl

Uchwała krajobrazowa ma pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta w oczach odwiedzających, jednak jej efekty będą również ważne dla mieszkańców miasta. Dzięki wskazaniu miejsc, w których reklamy nie powinny się znajdować, gdyż na przykład ograniczają widoczność, zasłaniają lub szpecą krajobraz, istnieje możliwość, że po wejściu w życie uchwały zostaną one trwale usunięte lub ograniczone. Uchwała ma wyznaczyć miejsca, w których banery reklamowe będą mogły się znajdować oraz takie, z których będą musiały zostać usunięte. W zależności od potrzeb uchwała może również ograniczać ich ilość, a także określać ich dopuszczalny rozmiar.

Więcej na temat geoankiety pisaliśmy w artykule: Gdzie chcecie reklamy? ruszyły prace nad ustawą krajobrazową


 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-12 19:58:53
marian1951: Zachęcam do zapoznania się z treścią ankiety. Mistrzostwo j. polskiego. Pozdrowienia dla autora/ów.
2018-05-13 08:22:23
zubermarek: Czyżby nasi włodarze zapomnieli języka polskiego pisząc na banerze po \'amerykańsku\'. Przypomnijcie sobie słowa Mikołaja Reja.
2018-05-13 12:59:54
bronek91: No faktycznie.... <br />Pytanie należy postawić inaczej. Czy tego typu forma przedstawienia z zamieszczoną nieprzypadkowo zapewne treścią, nie jest raczej podprogowym przesłaniem, iż w zakresie wypowiadania się w sprawach designu przestrzeni miejskiej liczy się głównie na głos tych .nowoczesnych??? A zatem czy pierwszeństwo w decydowaniu nie oddaje się po raz kolejny jakiejś miejscowej lewackiej jaczejce z monopolem na prawdę, no bo tak??? Żeby roniła kolejne aberracyjny pomysły np. sytuacjonizm????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: