Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomnik dzieci utraconych odnowiony

Śladu po czarnej farbie już nie ma. Pomnik Dzieci Utraconych w Brzezówce prezentuje się tak, jak przed aktem wandalizmu. „Aniołkowe” mamy dziękują.

Pomnik Dzieci Utraconych w Brzezówce został zniszczony 1 listopada. Czarną substancję udało się usunąć, ale ślad pozostał. Wyrównanie koloru było możliwe tylko w sposób mechaniczny. Co wymagało czasu, precyzji i dobrej pogody. Trudność polega na tym żeby zachować kształt, detale, formę rzeźby. Jest to poniekąd tworzenie jej od nowa. Dołożę wszelkich starań żeby to się udało – zapewniał nasz portal Mirosław Hołubek wykonawca pomnika, kilka dni po tym zdarzeniu.

Mirosław Hołubek czym prędzej wziął się do pracy, aby zdążyć przed przymrozkami. Udało się. Ślad po czarnej substancji zniknął. Pragnę bardzo serdecznie, z głębi serca matki po stracie dzieci podziękować Panu Wójtowi Gminy Hażlach Grzegorzowi Sikorskiemu za szybką interwencję, pomoc i wsparcie. Panu Mirosławowi Hołubkowi za prace renowacyjne tego ważnego pomnika. Dziękuję Panu Ministrowi Michałowi Wójcikowi oraz Pani Beacie Białowąs członkini Zarządu Województwa Śląskiego za pomoc, wsparcie finansowe, oraz okazane serce. Pomnik został odnowiony i bardzo się z tego cieszę, jak również inni którzy go odwiedzają – dziękuje Mariola Gosek-Szweda jedna z inicjatorek akcji powstania pomnika.

Zniszczenie Pomnika Dzieci Utraconych w Brzezówce wywołało ogólnokrajowe oburzenie, że ktoś mógł dopuścić się takiego aktu wandalizmu. Powiem szczerze - osoby zaangażowane w powstanie tego pomnika były załamane. Jednak to zdarzenie uruchomiło całą lawinę wsparcia i pomocy, o czym informowały nas ogólnokrajowe media. Ta sytuacja pokazała również, że w naszym kraju nie ma przyzwolenia na takie destrukcyjne działanie. Skala otrzymanego wsparcia bardzo nas pozytywnie zaskoczyła i nie znajduje słów, które mogą wyrazić moją wdzięczność za otrzymaną pomoc – podkreśla Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

 

Pisaliśmy: 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-22 22:29:49
tom lem: ... przy bezspornym akcie wandalizmu, nawet takie akcje można pijarowo wykorzystać. Public relations w tym wypadku, bez wandali by zginął ;-)
2020-11-23 07:07:58
MILANELLO: Super Ale wandala(i)należy złapać ukarać (odpowiednio przykładnie)!!! No i monitoring konieczny bo dzicz nadal chodzi i dewastuje
2020-11-23 07:19:01
św. Patryk.: jak działa pod rządami PiS mechanizm prowokacji w wykonaniu funkcjonariuszy służb specjalnych mieliśmy okazję nieraz się już przekonać, także przy okazji strajków kobiet - kiedy do akcji podłącza się z miejsca pisiacka wierchuszka, całość zagadnienia nabiera sensu - brakuje jedynie delegacji Kałuża+ Kawulok+Kopeć +Szwed+Puda&Co na uroczystym poświęceniu odczyszczonego (szkaradnego) pomnika przez biskupa emeryta Rakoczego
2020-11-23 10:16:38
Ebenezer: PR najwyższych lotów. Fakt, AKT WANDALIZMU trzeba jasno potępiać! Lecz wykorzystywanie go PR przez pewne osoby z PiSu dla mnie (mieszkańca Śląska Cieszyńskiego) jest żałosne
2020-11-23 13:23:51
wyśmienity cwaniaczek: monitorować 24/h bo jeden z drugim debil na pewno poczuje się urażony i postanowi zaatakować powtórnie ----- A JAK SIĘ ZŁAPIE JEDNEGO Z DRUGIM TO ŁAPY W OKOLICY NADGARSTKA UPIERD......Ć I WYPUŚCIĆ WOLNO
2020-11-23 15:07:31
politykier: krzy-sio+ś.wir_us Patryk v2+wyśmienity cwaniaczek i pozostałe wcielenia, Marna prowokacja!
2020-11-23 22:17:12
Pogromca pogromców i cwaniaczków: św. Patryk tak prowokatorów nieraz widzieliśmy na tvnowskich nagraniach albo jak to kładli się na ulicy, podszywali się pod współorganizatorów urodzin małego z wąsem albo jak rzucali butelką w policjantów udając jak to niby tajniacy to robią . Zresztą twoje i twojego koleżki prowokacje i podszywanie sie pod innych takie same(Lusia haha saletra haha)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: