Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomiędzy kreatywnością, a gospodarką

W oranżerii zamku w Cieszynie oglądać można kolejną interesującą wystawę. Tym razem zaprezentowano przedmioty współczesnego austriackiego designu.

Na wernisażu wystawy zorganizowanym 27 kwietnia gościł Severin Filek, dyrektor designaustria, a także Maria Gawlas z Towarzystwa Polsko-Austryjackiego. Wernisaż otworzył burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek ciesząc się, że cieszyński Zamek tętni życiem i wzbudza zainteresowanie wielu osób spoza regionu, jak choćby marszałka województwa, ze spotkania z którym burmistrz przyjechał wprost na wernisaż.
Jest to pierwsza od wielu, wielu lat wystawa designu austriackiego w Cieszynie, który bywa nazywany Małym Wiedniem – zauważył burmistrz.
Zabiegałam o tą wystawę od dobrych kilku lat i ogromnie się cieszę, że mogła do Cieszyna przyjechać. Mamy zwyczaj patrzyć na Wiedeń pod kątem zabytków, a mało kto myśli o współczesnym designie. Tak samo wielu turystów patrzy na Cieszyn jako na miejsce historyczne, ale coraz częściej myślą też o designie i współczesności, która w tym mieście jest już coraz bardziej widoczna – powiedziała Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn. 
Chcieliśmy pokazać, że design jest pomiędzy kreatywnością, a gospodarką – dodał podczas wernisażu Severin Filek, który zawitał w Cieszynie by uczestniczyć w otwarciu wystawy.


Na wystawie można zobaczyć produkty i projekty, które w ostatnich latach zostały wyróżnione austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek przez zorientowane na design austriackie firmy. To również przegląd nagrodzonych książek i publikacji, uzupełniony o filmy, pokazujące narzędzia wykorzystywane do projektowania wizualnego. Oglądać ją można w godzinach 10.00-18.00 do 10 czerwca.

(beti)


 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: