Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polska poznana w miesiąc

Już 21. raz w Cieszynie zainaugurowała swoją działalność Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej. To tutaj przez cały miesiąc studenci z kilkunastu krajów świata poznawać będą Polskę.

Poznawać będą polski język, kulturę, osobistości. Od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych prowadzone są zajęcia lektoratowe z języka polskiego (łącznie 80 godzin intensywnej nauki języka polskiego). Po południu studenci mają możliwość wysłuchania cyklu wykładów z zakresu polskiej literatury, kultury i historii, współczesnej sytuacji politycznej i społecznej Polski. Tego lata przyjechało do nas 170 osób – mówi Aleksandra Achtelik wicedyrektor letniej szkoły .
 
 
 
14 sierpnia dla obcokrajowców odbędzie się dyktando. Studenci będą walczyli o tytuł „Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego”. Wiele osób, które pojawiły się w Cieszynie na letniej szkole są tutaj pierwszy raz. Część z nich nie miała jeszcze kontaktu z naszym językiem, dla innych to czas na podszkolenie się w tym, co już potrafią.
 
 
 
Kurs języka polskiego rozpoczyna się testem kwalifikacyjnym, który decyduje o przynależności do grupy językowej na odpowiednim poziomie zaawansowania, a kończy się testem sprawdzającym osiągnięte wyniki.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: