Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policyjne statystyki

Piętnastu sprawców przestępstw i siedmiu nietrzeźwych kierujących - tyle osób w ciągu trzech minionych dni zatrzymali policjanci z cieszyńskiego garnizonu. Stróże prawa w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili prawie 130 interwencji. Doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba zginęła, a druga została ranna. Na terenie powiatu doszło do 9 kolizji.
Od piątku do niedzieli policjanci przeprowadzili 127 interwencji. Interwencje dotyczyły głównie awantur domowych oraz zakłócania spokoju i porządku w miejscach publicznych. W Pruchnej doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba zginęła, a druga została ranna. Drogówka odnotowała także 9 kolizji drogowych.
 
W całym powiecie policjanci zatrzymali łącznie 15 sprawców przestępstw. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy kradzieży, bójek, posiadania narkotyków, nietrzeźwi kierujący oraz jeden kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami.
 
W piątek zatrzymano 5 sprawców. W Ustroniu policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę miasta, która ukradła pieniądze. Kobieta w z mieszkania 89-letniego mieszkańca Ustronia skradła 300zł. W Cieszynie policjanci prewencji zatrzymali 24-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Trzech pijanych kierowców zatrzymano w Brennej, Pierśćcu i Strumieniu. Niechlubny "rekordzista" wpadł wieczorem w Pierśćcu na ulicy Landeckiej. 29-letni mieszakniec wsi, jadący zygzakiem na rowerze miał ponad 4,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
W sobotę zatrzymano kolejnych trzech kierowców jadących na "podwójnym gazie". Zatrzymani przez prewencje i drogówkę na terenie gminy Brenna. Najwięcej alkoholu w organizmie miał kierowca dostawczego mercedesa, zatrzymanego do kontroli drogowej w Brennej przy ulicy Góreckiej. 41-letni mężczyzna wydmuchał w alkomat prawie 3,5 promila alkoholu. W sobotę po północy w Górkach Wielkich pijany kierowca spowodował kolizję drogową. 33-latek z Tychów kierując nissanem najechał na audi zaparkowane przy ulicy Zofii Kossak. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po południu w Cieszynie na Harcerskiej zatrzymano kierowcę fiata, który nie posiadał prawa jazdy. Okazało się, że 23-latek miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami.
 
W niedzielę cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 17 i 20 lat. Dwaj sprawcy pobili 24-letniego mieszkańca małopolski i dwie dziewczyny z województwa opolskiego w wieku 20 i 21 lat. Do tego zdarzenia doszło po północy na ulicy Korfantego w Cieszynie. Przed 23.00 na cieszyńskim rynku dzielnicowi zatrzymali trzech mężczyzn posiadających marihuanę. Natomiast w nocy na ulicy Głównej w Simoradzu drogówka zatrzymała mieszkańca Czechowic. 55-latek mając 1,7 promila alkoholu w organizmie kierował peugeotem. Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.
 
Red.
źródło: OX.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: