Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjant z Cieszyna najlepszy w kraju

Dzielnicowy z cieszyńskiej komendy sierż. szt. Kamila Przewieźlika we wrześniu wygrał wojewódzkie eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”. Teraz razem z st. sierż. Adrianem Piechulskm z KPP Zawiercie stworzyli najlepszy duet i wygrali Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”

- Jak co roku organizowane są zawody, które mają wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Ażeby nim zostać trzeba przebrnąć najpierw przez kolejne eliminacje. Te zaczynają się już na każdym z komisariatów, gdzie spośród pełniących służbę dzielnicowych jest wybierany ten najlepszy, który wykazuje się w służbie zaangażowaniem, znajomością swojego rejonu, rozpoznaniem problemów społeczeństwa, a przede wszystkim umiejętnościami ich rozwiązywania i, co oczywiste, znajomością prawa. Następnie policjanci rywalizują na poziomie powiatowym. Po zwycięstwie etapu powiatowego kolejnym etapem są eliminacje wojewódzkie. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotykają się dzielnicowi reprezentujący każdą komendę. I tak w konkursie bierze udział 64 policjantów, którzy w pokonanym polu pozostawili kilka tysięcy uczestników zawodów. W tym roku eliminacje na tym szczeblu wygrał sierż. szt. Kamil Przewieźlik -dzielnicowy z Cieszyna – opisuje szczegółowo asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Dwóch najlepszych w województwie reprezentuje komendę wojewódzką w ogólnopolskim finale. Każdy etap to rywalizacja między innymi w takich konkurencjach jak strzelanie, pierwsza pomoc, test wiedzy, przyjęcie interesanta, podstawowe czynności patrolowe, analiza dokumentacji, kwalifikacja prawna zdarzenia. W tym roku zaszczytny tytuł najlepszej drużyny w kraju wywalczyli policjanci reprezentujący KWP w Katowicach- dzielnicowy z Cieszyna sierż. szt. Kamil Przwieźlik oraz policjant z KPP Zawiercie- st.sierż. Adam Piechurski.

Najlepszym dzielnicowym w kraju został st. sierż. Adrianowi Piechulski z KWP w Katowicach, a sierż.szt. Kamil Przewieźli zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Dodać należy, że naprawę niewiele zabrakło, aby stanął na podium razem ze swoim kolegą. Warte podkreślenia jest również to, że dzielnicowy z Cieszyna wygrał jedną spośród czterech konkurencji.

- Sierż. szt. Kamil Przewieżlik policyjny mundur założył sześć lat temu. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie służąc swoją pomocą mieszkańcom dzielnicy nr 1 ( Boguszowice, Marklowice, Frysztackie Przedmieście) – dodaje Pawlik.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-29 18:57:21
szachiranu: Kto to pisze te teksty? Jeśli ktoś gubi litery, to chyba jest na to jakaś nazwa? Raz Kamil, raz Kamila, raz Przewięźlik, raz Przewięźli,raz Piechurski, innym razem Piechulski... O innych błędach nie wspominam. Żenada...
2018-10-29 22:43:58
bronek91: A wszystko w celu próby podnoszenia motywacji pracowników... Policjant z Cieszyna z pewnością jest nie tylko najlepszy w kraju, w Europie również. Gratulacje!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: